Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


26.07.2024 | 09:33
tino1 kaže:
Ender kaže:
en.wikipedia.org/wiki/Gain-of-function_research#:~:text=Gain%2Dof%2Dfunction%20research%20(,that%20a%20microorganism%20can%20infect.


Hvala braco. I što? To ako rade nađe se trag da su to radili? Na čemu je trag? Na onom virusu kojeg su "smuljali" ili na onom kojeg su "premuljali"?
Ako su to znali, a morali su, pitam se kako bi trebali biti glupi da mise da ih neće niko provaliti?
A znanstvenici kažu, nema traga da su "muljali"? A influenceri kažu dokaži da nema traga? Ili su influenceri dokazali da ima traga?


Odgovorio u Covid temi
26.07.2024 | 09:47
Ender kaže:
Rusija nudi stanovnicima Moskve 22.000 dolara za borbu u Ukrajini
ajb.me/0h1ruo
da li ovo moze nesto da znaci?


Znači da su moskovske guzice skuplje od mužičkih
26.07.2024 | 10:02
izgleda jesu skuplje
sad kad moskovljani potrce na front, bas se pitam od 10+ miliona stanovnika Moskve, koliko ce ih otici u rat?
da li ovo treba da znaci da rusija ima onoliko para, i/ili nema dovoljno ljudstva za masovne jurise?
26.07.2024 | 10:58
S obzirom da ne isplaćuju plaće poginulima, pare se kumulativno nakupljaju. Zadnji preživjeli će osvojiti jackpot
26.07.2024 | 15:58
Trenutno u Rusiji:

BDP rast 3.6%
Kamate sredisnje banke 18%
Inflacija 8%

Ima li neki makro ekonomist da objasni koliko je to sve skupa lose na skali od 1 do 5?

https://youtu.be/OJbOBVw2lBs?si=4-hrKWHMzX4P5Hiy
26.07.2024 | 16:24
yvann11 kaže:
Trenutno u Rusiji:

BDP rast 3.6%
Kamate sredisnje banke 18%
Inflacija 8%

Ima li neki makro ekonomist da objasni koliko je to sve skupa lose na skali od 1 do 5?

https://youtu.be/OJbOBVw2lBs?si=4-hrKWHMzX4P5Hiy


Ako je jedan najbolji, onda je 4.

Sve dok je inflaciju tako velika, moraju i kamate biti tako velike. Visoke kamate- mala ulaganja. Mala ulaganja- mala kupovna moć. Rast je najvjerojatnije uzrokovan velikom vojnom proizvodnjom, koja se financira iz poreza i ili raznih nameta. U takvim uvjetima raste crni BDP. To je tempirana bomba, po gotovo što je i država upetljana u taj dio tržišta (nema izbora zbog sankcija- ali i dovoljno su kriminalci da ih boli ku.ac). Jer to je sve ispod tepiha i niko živ ne može predvidjeti koje su dinamike u tom segmentu.
26.07.2024 | 16:40
yvann11 kaže:
Trenutno u Rusiji:

BDP rast 3.6%
Kamate sredisnje banke 18%
Inflacija 8%

Ima li neki makro ekonomist da objasni koliko je to sve skupa lose na skali od 1 do 5?

https://youtu.be/OJbOBVw2lBs?si=4-hrKWHMzX4P5Hiy


nisam ekonomist, ali samo par zapazanja:
- tacke 1 i 3, sumnjam u te podatke jer su to verovatno njihovi zvanicni podaci, koji se uz pomoc 'kreativnog racunovodstca' lako nastimaju kako nekome odgovara.
- tacka 2 je ona koja je javno dostupna.

tako da realna situacija moze da bude dosta gora od tih zvanicnih podataka.
26.07.2024 | 17:42
Gospodo, samo jedna, po meni iznimno bitna i znakovita informacija. Ruska se mornarica u potpunosti povukla iz Azovskog mora. Zbilja se ne mogu sjetiti veće sramote u moderna vremena. Možda doktor Lovrić ima neku paralelu? Ja ju pokušavam pronaći, ali ne mogu.
26.07.2024 | 18:03
Djuro genijalac kaže:
Gospodo, samo jedna, po meni iznimno bitna i znakovita informacija. Ruska se mornarica u potpunosti povukla iz Azovskog mora. Zbilja se ne mogu sjetiti veće sramote u moderna vremena. Možda doktor Lovrić ima neku paralelu? Ja ju pokušavam pronaći, ali ne mogu.


How about "najveci vojni savez u zabiljezenoj povijesti" doslovce bjezi od ljudi u sandalama, ostavi na cjedilu sve svoje suradnike i vojnu opreme (cca 10 puta vise od cjelokupnog arsenala koji je neprijatelj imao na pocetku rata)?

Danas Talibani imaju specijalne jedinice bolje opremljene od 90% armija na planetu. Courtesy of the US taxpayers
27.07.2024 | 06:12
Kakvu je ratnu flotu uopće bilo moguće imati u Azovskom moru? Pa to je, jbt, kaljuža. Koja je najveća dubina? 15m? Zar može tamo ploviti išta veće od torpednog čamca? Nemam sad pri ruci (tiskani) pomorski atlas jer nisam kod kuće, a na netu ne nalazim ništa prikladno ovako na brzinu, ali sjećam se (jer me kao klinca sve vezano uz mora, plovidbu i to - zanimalo) kako je to takav jad od mora da se terer transportira riječnim šlepovima koje vuku remorkeri.
27.07.2024 | 06:14
drlovric kaže:
How about "najveci vojni savez u zabiljezenoj povijesti" doslovce bjezi od ljudi u sandalama, ostavi na cjedilu sve svoje suradnike i vojnu opreme (cca 10 puta vise od cjelokupnog arsenala koji je neprijatelj imao na pocetku rata)?

Danas Talibani imaju specijalne jedinice bolje opremljene od 90% armija na planetu. Courtesy of the US taxpayers


Ovo si više puta napisao, zapamtio sam već i ranije, i hvala ti na tome. Jedna od onih stvari koja je blatantno očita, ali ljudi je hotimično ignoriraju jer im se ne uklapa u sliku svijeta koju u glavi grade.
27.07.2024 | 11:58
yvann11 kaže:
Trenutno u Rusiji:

BDP rast 3.6%
Kamate sredisnje banke 18%
Inflacija 8%

Ima li neki makro ekonomist da objasni koliko je to sve skupa lose na skali od 1 do 5?

https://youtu.be/OJbOBVw2lBs?si=4-hrKWHMzX4P5Hiy


Moskva obuzdava inflaciju znatno višim troškovima zaduživanja

ajb.me/pwl0wu
27.07.2024 | 12:00
smayoo kaže:
Ovo si više puta napisao, zapamtio sam već i ranije, i hvala ti na tome. Jedna od onih stvari koja je blatantno očita, ali ljudi je hotimično ignoriraju jer im se ne uklapa u sliku svijeta koju u glavi grade.


Ameri generalno imaju neobicnu potrebu da se prekompliciraju i da se preseravaju kada to nije potrebno. Cisto da bi nekome nesto pokazali i dokazali.

Par aviona poleti iz USA, par puta se tankaju gorivom u zraku, piloti lete misije od 18h+ sati, da bi bacili par bombi na Hutije. Iz Amerike Puno efektnije su te ciljeve mogli pogoditi pritiskom na dugme u nekoj od podmornica ili krstarecim/balistickim raketama. Ili avionima iz obliznjih baza. Barem toga ima po komsiluku

Ali ovako je u njihovim glavama bilo efektnije. Iako je efekt na cilj bio ispodprosjecan.

Vise je Izrael stete napravio u jednom jedinom napadu neki dan. Polupao im luku, kranove i rezerve goriva. Gorila luka 3 dana i Hutiji evo ko bubice cute.

Amerima je medjutim bila bitnija predstava sa bombarderima od efekata na krajnjem cilju.

Kada su nama 2012. dosli Predatori u AFG jako je bilo bitno u svakoj recenici potencirati da piloti sjede u USA, da nisu u bazama u AFG. I na kraju kada je donesena politicka odluka o povlacenju, da ne kazem bjezaniji, vojska nije imala vremena odraditi to kako treba.

Ispalo je ruzno, neprofesionalno, smijesno i jadno. PTSP mi proradio kada sam vidio ljude da se vjesaju za teretne avione da spase zive glave od Talibana. Znali su sto ih ceka cim vojska ode.

Prodali smo ih, izdali, ostavili na cjedilu. Kao sto je i afganska vojska prodala i izdala nas. Predali i sebe i opremu Talibanima, te zavrsili rat za par sati. Dva desetljeca obuke i opremanja otislo u nista.

Zato su meni smijesna ova Davorova slijepa vjerovanja o Excelu i zaradi. Skuplje je USA financijski kostao dan rata u Afganistanu i Iraku nego ova vojna pomoc Ukrajini, pa su svejedno gurali to 20 godina. I na kraju, nikome nista...

USA Ukrajinu moze pomagati beskonacno dugo ali europske drzave ne mogu. I ne zele. Nisu navikle na tolike vojne izdatke jer su njihovi gradjani nauceni na to da imaju mirovinsko i zdravstveno osiguranje
27.07.2024 | 17:04
A tek Vijetnam?
Koliko su to gurali, jbt?
Svaka čast, @drlovric - nisam o tome na taj način razmišljao do tvog posta...
27.07.2024 | 21:49
Nije baš vezano uz Ukrajinu, ali indirektno jest. Wagnerovci su imali strahovite gubitke u Maliju, razbili ih domaći . Video 18 +

x.com/NOELreports/status/1817297023831593248

Drugi video je zaprašivanje, ali ne protiv komaraca nego protiv dronova. Tko zna možda i djeluje, izgleda da im je velika muka kad ovakva rješenja koriste.

t.me/pilotblog/14422
28.07.2024 | 01:41
Zanimljivo nakon ovih događaja kod nas, bolnice, ST aerodrom, itd.


Ukraine Hacks ATMs Across Russia in Ongoing Massive Cyberattack

> The Ukrainian cyberattack began on the morning of July 23. So far, the hackers have:

> Frozen bank payment systems and mobile applications.
> Caused outages in personal offices
> Barred payments for public transport
> Caused interruptions to the Russian mobile and internet providers Beeline, MegaFon, Tele2, and Rostelecom
> Attacked popular online messengers and the largest Russian social networks
> Gained access to major banks’ databases

> ... includes VTB Bank, Alfa-Bank, Sberbank, Raiffeisen Bank, RSHB Bank, Rosbank, Gazprombank, Tinkoff Bank and iBank.

Čitam sad da se Ameri ljute jer se plaše da bi Ukrajinci mogli potpuno razvaliti platni promet u Rusiji.
31.07.2024 | 23:21
za saku rubalja:

Rusija udvostručila premije za nove vojne regrute
ajb.me/sgq3ab
31.07.2024 | 23:54
F-16:

x.com/Tendar/status/1818749711404155307

x.com/front_ukrainian/status/1818730892346486968

x.com/NOELreports/status/1818668638913593824

> The first F-16's from NATO allies have arrived in Ukraine. The total amount is not known, but is said to be small still. It is uncertain if Ukrainian pilots, who have been training with Western allies, will be able to use the warplanes immediately.
01.08.2024 | 01:51
Špekujacije su da je ovaj napad izveden s f-16

x.com/bayraktar_1love/status/1818344734185709600
01.08.2024 | 08:01
Observations from a Russian milblogger on the deficiencies in Russia's "grinding strategy" in Ukraine, based on his experiences of playing Warcraft 2: Tides of Darkness as an orc (!).

Ne znam koliko je Starcraft različit, ali zaključak je: "We are at risk of not winning"

x.com/ChrisO_wiki/status/1818693694746243361
01.08.2024 | 11:25
korisnik kaže:
Ne znam koliko je Starcraft različit...


Sve ti to isto, samo što u igrici ne možeš ukrasti vešmašinu
01.08.2024 | 11:30
Počela je kružiti vijest (stara cca sat vremena) da je 'F-16 srušio ruski bombarder'.

Čisto na znanje i ravnanje.
01.08.2024 | 12:20
Djuro genijalac kaže:
Počela je kružiti vijest (stara cca sat vremena) da je 'F-16 srušio ruski bombarder'.

Čisto na znanje i ravnanje.


Ukoliko je istina, 90% da su roknuli neki od onih aviona koji sa ruskog teritorija bacaju gliding bombe koje rade velike probleme Ukrajincima.

Pitanje je kakve su AA rakete Ukrajinci dobili. F-16 je tu manje bitan faktor

Cekamo vise info...
01.08.2024 | 12:56
[quote="Gjuroo" post=224827]korisnik kaže:
Ne znam koliko je Starcraft različit...


[b]Sve ti to isto, samo što u igrici ne možeš ukrasti vešmašinu [/b]/quote]

Odvalio se od smijeha, ovo treba preseliti pod humor
01.08.2024 | 19:21
drlovric kaže:
Djuro genijalac kaže:
Počela je kružiti vijest (stara cca sat vremena) da je 'F-16 srušio ruski bombarder'.

Čisto na znanje i ravnanje.


Ukoliko je istina, 90% da su roknuli neki od onih aviona koji sa ruskog teritorija bacaju gliding bombe koje rade velike probleme Ukrajincima.

Pitanje je kakve su AA rakete Ukrajinci dobili. F-16 je tu manje bitan faktor

Cekamo vise info...


Ovo je sve luđe. Dakle, jasno da je ovo nepotvrđeno i skupljeno s x lokacija, ali izgleda da su danas Falconi skinuli 3 ruska aviona. Koliko razabirem, čekaju ih u zasjedama ispod radara, i onda odjednom udare, vjerojatno kad se, ako je riječ o ovima koji bacaju gliding bombs propinju da ih izbace u luku.
Ovo je zasad na razini kapilarnih informacija koje skupljam sa svih strana.
Javna je tajna da su prvi avione u Ukrajinu poslali Nizozemci. Dobro pamte rusko rušenje onog aviona Malaysia Airlinesa koji je bio pun Nizozemaca. I sad je, očito, payback time...
01.08.2024 | 19:52
A ljudi u Srebrenici pamte Nizozemce za neviđeni genocid.
01.08.2024 | 20:31
Nije baš situacija za usporedbu, ali da ne gubim(o) vrijeme (svi skupa) na trollanje, u pravu si.
01.08.2024 | 20:42
Imas pravo, nije. Avion je goli q…. prema pokolju.
03.08.2024 | 06:29
jura22 kaže:
A ljudi u Srebrenici pamte Nizozemce za neviđeni genocid.

Možemo li reći da je onda rušenje aviona neka karma za Nizozemce? :/
03.08.2024 | 09:12
NE, ljudi su poginuli.
To sto su Rusi srusili avion nije niti priblizno isto kao sto su Nizozemci pustili Srbe da kolju i ubijaju a mogli su sprijeciti.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 10 sati
  • smayoo: @damy, piši u forum
  • drlovric: Ide li netko u OS na utakmicu reprezentacije? :)
  • damy.: dal netko zna zašto netko ne prima pozivnicu u dijeljenje s obitelji kad im pošaljem, stalno piše nije isporučeno
  • Borisone: Nova cijena za Studio Display u oglasniku (1.190 EUR)
  • smayoo: Jedna Bajagina :)
  • smayoo: U to ime... [link]
  • drpongrac23: Čorbu ću pamtiti po izvanrednim albumima do 1989, a kasnije po glupostima zbog kojih se mnogima zamjerio. Sve u svemu , o pokojniku samo ono najbolje, a za loše i ružne stvari suditi će valjda netko drugi.
  • cariblanco: Istina je, uvjek sve najbolje za pokojnika...kad će umrjeti putin da otvorim šampanjac ;)
  • Ender: ali, ipak - o pokojniku sve najlepse.
  • Ender: bilo je konacno jasno da je izdao sebe kad je poceo da se nesto sredjuje i da se farba pre nekoliko godina. tad je neko rekao - srpski r'n'r je izgubio rokera, a estrada je dobila pevacicu.
  • Ender: nazalost, moram da se slozim. navodno je bio rekao skoro - da mu telo sahrane u Cacku, a srce u Sloveniji.
  • drlovric: Umro kod konjusara koje je pljuvao cijeli zivot. Veliki umjetnik ali populisticko govno od covjeka.
  • smayoo: Ode Bora Čorba. Da se nije upustio u low end politiku, ostao bi zauvijek high end rocker... :(
  • smayoo: :)
  • cariblanco: smayoo, sori
  • cariblanco: Ajmo repete da smacco izgubi koju kili :)
  • smayoo: Previše je to, nemoj... :)
  • Yonkis: Čekaj, nisam još ja čestitao. Šećer na kraju :) Sretan rođendan smayoo! Poživio ti nama još toliko!
  • smayoo: Hvala. Već je pomalo i zaboravljen... :)
  • BigMac: Sretan rođendan Emile, sve najbolje!
  • iMo: Sretan rođendan! : )
  • smayoo: Hvala! :)
  • Beli: Sretan rođendan dragi Smayoo, od srca...
  • Bertone: Sretan rođendan smayoo
  • smayoo: Hvala svima! :)
  • cariblanco: Sve najbolje Emile :)
  • Djuro genijalac: Sve najbolje!
  • Djuro genijalac: Pa kad prije, majkumu?!?!
  • Djuro genijalac: O, Emile, omatorilo se opet?!
  • Air: Smayo sretan rođendan!
  • zoranowsky: Sretan ročkas Smayoo!!! :)
  • Kloba: Uvijek kasno palim, pa ću i sada. Sretan ti rođendan, Smayoo! ;)
  • Gjuroo: Sretan rođendan, Smayooooo!
  • smayoo: Nemoj, previše je... :D
  • mbp2009: Doživio barem još toliko
  • mbp2009: Smayo sve najbolje
  • drpongrac23: Sretan rođendan Smayoo :) :) :)
  • smayoo: Hvala! :)
  • dpasaric: Sretan rođendan našem Smayootu! :)
  • Kloba: Ping, ne ljuti se. Samo sam napisao neki osobni dojam. Daleko sam ti ja od nogometnog znalca. Nitko ne spori šta si napisao. Samo mi je žao da barem nemamo dva kluba koja će se pošteno potući za titulu. Ako je četiri već previše. :)
  • cariblanco: MI Dinamo i BBB smo za Ukrajinu, zato morami s njima zajedno strahovati, da budemo vjerodostojni ;)
  • drlovric: Bilo bi jako lijepo da taj veliki klub izgradi stadion na koji smijes odvesti obitelj a da ne strahujes da ce vas kopati ispod rusevina :)
  • ping: ...i za kraj Dražan Jerković (rezerva Šuker). To su inače najbolji strijelci svjetskih prvenstva.
  • ping: @Kloba WTF Svugdje u svijetu se gleda veličina kluba po broju osvojenih trofeja samo se kod nas gleda po broju registriranih članova. Škorić, Belin, Pirić, Gračanin, Blašković, Brnčić, Gucmirtl, Rora, Čerček, Ramljak, Lamza i Gucmirtl. Ove nove, Boban, Prosinečki Modrić neću ni spominjat. Al kad si već spomenul Matošića i druge. Kralj, Hitrec, Mara Wolfl, braća Crnković, I za k
  • drlovric: Jbg odreza mi text :) Otvorite najbolje temu pod Razno...
  • drlovric: Ti moras biit clan Hajduka, placati godisnjun clanarinu (preko 120K ljudi trenutacno) da bi uopce imao sansu da kupis ulaznicu za utakmicu. I opet padaju serveri i 100 cuda. Brat iz DE i ja iz BiH otvorimo po par browsera, logiramo se na waiting list, cekas da upadnes u online sustav da bi kupio kartu. Vozis satima, dodjes na Poljud tamo tisuce ljudi iz Slavonije ili Hercegovine traze karte. Ne pi
  • Kloba: Kontiuitet igranja na dva kolosijeka, da nadopunim dubrovačkog kolegu. Znači da sadašnja velika četvorka (Rijeka i Osijek uz Dinamo i Hajduk) imaju roster da mogu igrati uredno utakmice utorak/srijeda pa subota/nedjelja
  • Kloba: Jbt. Imaju navijaču skupinu koja je stara koliko beogradski i zagrebački klubovi. Kada su ovi nastali pod današnjim imenima. To govori nešto. Šteta za takav klub da ima mutavu Upravu. A toliko jakih nogometaša je dao, zaista ne razumijem u čemu je fora da se ne može naći rješenje.
  • Kloba: Frane Matošić, Beara, i naravno Bernard Vukas...
  • Kloba: Potpuno se slažem sa m@xym-om. Jak Hajduk koji je da se ne lažemo veći klub od Dinama. Po meni najveći klub nekadašnje velike četvorke gledamo li kada je osnovan, da im je nuđeno da se uključe u Calcio, da im je nakon WWII nuđeno da budu vojni klub ali nisu htjeli seliti iz Splita pa je tek tada nastao Partizan...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Gjuroo, MacSlavko, Riba, Anonimci (392)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.59 Seconds

Provided by iJoomla SEO