Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


  • Air
  • Korisnik
  • 70
21.08.2024 | 17:42
Djuro genijalac kaže:
Air kaže:
"Gladomor (ukrajinski holodomor) u Ukrajini i nekim drugim zemljama prepoznaje se kao genocid..."

Evo nešto iz povijesti odnosa Rusije i Ukrajine, još jedan od mogućih razloga ustrajnog otpora Ukrajinaca prema Rusima.
Ja nisam znao za to, pa možda i još netko ne zna.

link

EDIT:
Prema onom što sam do sada čuo o Staljinu, sklon sam vjerovati u ovaj tekst.


Ne znam koja je budaletina pisala ovaj, khm, članak u VL-u, ali ja bih ga sad najurio na cestu iste sekunde.
To žito i ostala hrana je bilo sredstvo plaćanja amerikancima koji su došli industrijalizirati SSSR (na poziv, da se razumijemo!). To je bilo jedino što je onda SSSR mogao ponuditi Amerima pa su onda plaćali u hrani. A kako je Ukrajina najplodnije tlo i tamo je najviše hrane bilo, tj, jedino su tamo postojali viškovi (a i nisu Rusi) tamo su ju uzimali. Kraj priče.


Nejasni su mi ovi dijelovi:

a i nisu Rusi - Što nisu Rusi?

tamo su ju uzimal - Znači uzimali su hranu?

Da li su Ukrajini umrli miloni ljudi zbog hrane koju su im uzimali (Rusi)?
21.08.2024 | 17:46
drlovric kaže:
Jeste li ljudi vidjeli video snimke kako kasetna municija roka ruske pontone u Kursku?
Znaci inzinjerija im je stigla, uspjeli su postaviti i pontonske mostove preko rijeke a ofanzivnih trupa koje bi Ukrajince istjerale iz Rusije jednostavno nema.


Pontone postavljaju da bi izvukli vojsku koja je ostala praktički u okruženju (između rijeke, zauzetog područja u Kursku i Ukrajine) nakon što su im polupali mostove preko Seyme.
Crni okvir predstavlja područje u okruženju. X-ovi su tamo di je rijeka koja je, avaj, postala prirodna prepreka.


Mapa_2024-08-21.jpg
21.08.2024 | 17:52
Djuro genijalac kaže:
Air kaže:
"Gladomor (ukrajinski holodomor) u Ukrajini i nekim drugim zemljama prepoznaje se kao genocid..."

Evo nešto iz povijesti odnosa Rusije i Ukrajine, još jedan od mogućih razloga ustrajnog otpora Ukrajinaca prema Rusima.
Ja nisam znao za to, pa možda i još netko ne zna.

link

EDIT:
Prema onom što sam do sada čuo o Staljinu, sklon sam vjerovati u ovaj tekst.


Ne znam koja je budaletina pisala ovaj, khm, članak u VL-u, ali ja bih ga sad najurio na cestu iste sekunde.
To žito i ostala hrana je bilo sredstvo plaćanja amerikancima koji su došli industrijalizirati SSSR (na poziv, da se razumijemo!). To je bilo jedino što je onda SSSR mogao ponuditi Amerima pa su onda plaćali u hrani. A kako je Ukrajina najplodnije tlo i tamo je najviše hrane bilo, tj, jedino su tamo postojali viškovi (a i nisu Rusi) tamo su ju uzimali. Kraj priče.


upravo tako, samo sto su u pitanju bili oprema i strucnjaci iz velike britanije uglavnom, a i USA je bila u igri.
preporucujem dobar filma na tu temu, baziran na istinitim dogadjajima - "Mr. Jones":
www.imdb.com/title/tt6828390/
  • Air
  • Korisnik
  • 70
21.08.2024 | 18:05
drlovric kaže:
Jeste li ljudi vidjeli video snimke kako kasetna municija roka ruske pontone u Kursku?

Znaci inzinjerija im je stigla, uspjeli su postaviti i pontonske mostove preko rijeke a ofanzivnih trupa koje bi Ukrajince istjerale iz Rusije jednostavno nema.

Meni kao laiku to govori da je Rusija ipak poslala u Ukrajinu prakticki sve sto ima, jer neke bitnije dobro obucene i opremljene rezervne trupe unutar Rusije ne postoje.

Kada bi bio moment, ako ne sad, da ih angaziraju


Nešto se pisalo da su povukli dio vojske sa granica sa Skandinavskim zemljama.

Kada se pokazalo nakon 3 dana da su Ukrjinci uspješno prodrli u Ruski teritorij prošlo mi je glavom da bi bilo zanimljivo da to isto napravi neki susjed kojeg Rusi tlače.

Kada bi bio moment, ako ne sad, da ih angaziraju


Kad bi bio moment ako ne sada da Ukrajinci intenzivnije prodru u Rusiju (ako ima još neko područje koje geografski omogućuje uspješnu obranu sa manje snage) ako ne sada?
21.08.2024 | 20:53
Air kaže:
Djuro genijalac kaže:
Air kaže:
"Gladomor (ukrajinski holodomor) u Ukrajini i nekim drugim zemljama prepoznaje se kao genocid..."

Evo nešto iz povijesti odnosa Rusije i Ukrajine, još jedan od mogućih razloga ustrajnog otpora Ukrajinaca prema Rusima.
Ja nisam znao za to, pa možda i još netko ne zna.

link

EDIT:
Prema onom što sam do sada čuo o Staljinu, sklon sam vjerovati u ovaj tekst.


Ne znam koja je budaletina pisala ovaj, khm, članak u VL-u, ali ja bih ga sad najurio na cestu iste sekunde.
To žito i ostala hrana je bilo sredstvo plaćanja amerikancima koji su došli industrijalizirati SSSR (na poziv, da se razumijemo!). To je bilo jedino što je onda SSSR mogao ponuditi Amerima pa su onda plaćali u hrani. A kako je Ukrajina najplodnije tlo i tamo je najviše hrane bilo, tj, jedino su tamo postojali viškovi (a i nisu Rusi) tamo su ju uzimali. Kraj priče.


Nejasni su mi ovi dijelovi:

a i nisu Rusi - Što nisu Rusi?

tamo su ju uzimal - Znači uzimali su hranu?

Da li su Ukrajini umrli miloni ljudi zbog hrane koju su im uzimali (Rusi)?


Država SSSR je plijenila (pardon, kolektivizirala, mislim da je to riječ koju trebamo) robne zalihe hrane tj. doslovce ju otimala domaćinstvima (ili formalno plaćala neki smijeh od naknade) te ju onda koristila kao sredstvo plaćanja za usluge izgradnje i opremanja tvornica od strane SAD.
Ljudi kojima se to najvećim dijelom (gotovo isključivo) činilo su bili Ukrajinci (ergo nisu bili Rusi).
Da,ljudi su Ukrajini umirali od gladi. Jasno je da je potrebna silna količina pšenice da se plati podizanje jedne tvornice i njeno opremanje.
Evo, nadam se da je sad jasnije?
21.08.2024 | 21:04
Počele stizati vijesti (i opet s ruske strane) o napadima i novom prodoru AFU, sad u smjeru Brijanska..!
To je oblast sjeverozapadno od Kurska, prema Bjelorusiji.
21.08.2024 | 22:38
Gotovo je, Ukrajinci upali u zamku

www.index.hr/vijesti/clanak/briljantan-v...vnica_vijesti_prva_d

Što ti grbovi, ne pričekaju da ih izbacimo iz Rusije, pa onda u tu oblast...što su tako nestrpljivi ?


Ono, koliko se nisko možeš spustiti. Gospodar najveće nuklearne sile, ide gledati debila od kadirova

x.com/bayraktar_1love/status/1826292136452723142
22.08.2024 | 02:02
22.08.2024 | 07:50
cariblanco kaže:
Gotovo je, Ukrajinci upali u zamku

Kakvi su to samo stručnjaci u tom indexu..
22.08.2024 | 12:00
Oni rezervoari pored Rostova i dalje gore četvrti dan, a sad su gađali i aerodrom Martinovku.

Ukraine struck airfield in Volgograd where were dozens of Russian aircrafts - there were explosions



www.yahoo.com/gma/drone-attack-sets-fire-russian-091008916.html

Prve eksplozije i gljive su bile bijele što vidim da kažu da je eksploziv a zatim je sve postalo crno za što kažu gorivo.

22.08.2024 | 13:55
Ono skladište nafte gori već četvrti dan. Do sad je eksplodiralo oko 20 spremnika od 70. Neke glasine kažu da tamo ima i spremnika plina ?
Na početku video imate ekploziju još jednog spremnika.

x.com/albafella1/status/1826577872548466856
22.08.2024 | 15:15
Ne kontate vi to! Rusi sami sebi pale skladista da navuku Ukrajince u zamku. Special combustion operation.

Kako drugacije opravdati da je "najbolja" PZO obrana na svijetu (koju imaju slojevito i u neogranicenim kolicinama), suplja ko svajcarski sir.

Jos oni imaju cak i bolje inacice od malo oslabljenih izvoznih modela

Kakve su mitove prodavali 50 godina i uzimali pare na bajkama.
22.08.2024 | 15:56
cariblanco kaže:
Ono, koliko se nisko možeš spustiti. Gospodar najveće nuklearne sile, ide gledati debila od Kadirova


Mog'o bi i Kadyrov uskoro na čajanku ili let avionom.
22.08.2024 | 16:50
x.com/Gerashchenko_en/status/1826552896223154296

Aerodrom i dalje gori, stalno nove eksplozije, tko zna što su sve pogodili? Možda su i tu bile one glide bombe natovarene na hrpu?

Ali to nije sve

x.com/Osinttechnical/status/1826636525272269025

> Moments ago, a Ukrainian Navy Neptune cruise missile successfully struck a Russian ferry carrying fuel tankers in the Kavkaz port, near Kerch. A series of explosions have ripped through the port area.
22.08.2024 | 19:13
IgorD kaže:
x.com/Gerashchenko_en/status/1826552896223154296

Aerodrom i dalje gori, stalno nove eksplozije, tko zna što su sve pogodili? Možda su i tu bile one glide bombe natovarene na hrpu?



Daj malo stanite s tim aerodromima ? Pa od kud ćemo mi letiti...iz Sibira, a nemama avione cisterne

Sad će na kraju biti skoro ista udaljenost s koje će poljetati do fronta, f-16, kao i ruski lovci !!!
22.08.2024 | 21:20
Izgleda da jesu bile glide bombe:

> The SBU source said that the attack was a joint effort between the SBU and Ukraine's Special Operations Forces. The strikes on the Russian airfield triggered explosions at warehouses storing guided aerial bombs, ammo, and fuel throughout the night and morning.

www.businessinsider.com/ukraine-says-it-...ssian-airbase-2024-8
22.08.2024 | 23:07
Gjuroo kaže:
cariblanco kaže:
Ono, koliko se nisko možeš spustiti. Gospodar najveće nuklearne sile, ide gledati debila od Kadirova


Mog'o bi i Kadyrov uskoro na čajanku ili let avionom.


"Selma, ne naginji se kroz prozor..." - ako covek ne pije caj.
22.08.2024 | 23:08
cariblanco kaže:
Ono skladište nafte gori već četvrti dan. Do sad je eksplodiralo oko 20 spremnika od 70. Neke glasine kažu da tamo ima i spremnika plina ?
Na početku video imate ekploziju još jednog spremnika.

x.com/albafella1/status/1826577872548466856


Kako je krenulo, ne bih se iznenadio da rusi pocnu da uvoze naftu
22.08.2024 | 23:13
Ender kaže:
Gjuroo kaže:
cariblanco kaže:
Ono, koliko se nisko možeš spustiti. Gospodar najveće nuklearne sile, ide gledati debila od Kadirova


Mog'o bi i Kadyrov uskoro na čajanku ili let avionom.


"Selma, ne naginji se kroz prozor..." - ako covek ne pije caj.


Kontam si da ga nije lako gurnuti kroz prozor. Možda ako ga prije zarolaju, a i onda bi se mogao zaglaviti u stolariju.
23.08.2024 | 00:23
Opet se Rusi sramote, neznaju za onu šutnja je zlato. Sad bi oni ovog CNN novinara zatvorili, zato što je ilegalno prešao granicu i ušao u oblast Kurska, te snimio reportažu.

www.index.hr/vijesti/clanak/rusija-otvar..._izdvojeno_d_vijesti

Par komentara;

Pa kako to da ga nisu uhitili kad je ušao na ruski teritorij?

Ako mogu Rusi u Nju Jork mogu Američani u Kursk

Oni se jednostavno ne žele pomiriti s stvarnošću i pogledati sebi u oči. Još uvjek misle da su veliki medvjed, ali nitko im nije rekao da je taj medo od stiropora

Ili da bocnem Lovrića, Hajduk još uvjek misli da je najveći klub na ovim prostorima
23.08.2024 | 03:12
cariblanco kaže:
Opet se Rusi sramote...


Bez obzira na sve, to je ruski teritorij i nijedan civil ili šljaker nema pravo tamo biti bez dopuštenja Rusije kao takve.
Svakako zaslužen žuti, ako ne i crveni, karton za blentavog novinara.
23.08.2024 | 07:39
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
reci kada očekuješ konačni poraz Rusije i vraćanje Ukrajine u bivše granice? Radi li se o par mjeseci? Par godina? Hoće li uopće biti u ovom desetljeću? Nije li toliko dug rok zapravo besmislen i bilo bi bolje pregovarati?


Očekujem da će prvo Krim biti vraćen pod kontrolu Ukrajine / Rusija će izgubiti kontrolu nad njim i to u roku od cca godine dana. Konačni poraz Rusije je preširok i prenedefiniran pojam da bih na njega stavio neki vremenski rok, pa zato idem konkretno s Krimom, kako rekoh. U roku od godine dana Rusija će se morati povući s Krima. Vjerujem da će ga pokušati dalekometno maltretirati još godinama.


Da se nadovežem na ovo. Ne znam pratite li, ali jučer je AFU potopila zadnji trajekt koji je bio sposoban za prijevoz goriva na Krim tj. prihvat vlakova. Naime, od onog napada na Kerčki most preko njega Rusija više ne vozi gorivo ni oružje u strahu da se taj teret ne iskoristi kao gorivo za konačno rušenje mosta.
Upada u oči da Ukrajina vrlo dobro razvija svoje mogućnosti dalekometnih udara i za to koristi vlastito oružje; trajekt je (natovaren!) potopljen projektilom Neptun koji je bez osobitih problema probio PZO na tom području.
Kad smo kod PZO: Rusija kontinuirano dovlači svoje najbolje PZO sustave na Krim i AFU ih sustavno uništava. U posljednja dva mjeseca uništeno je 15-ak S-300/S-400 sustava, a vrlo vjerojatno i jedan S-500.
Svjedočimo pripremnim operacijama tj. raščišćavanju puta na Krim. Neptun u svojoj posljednjoj iteraciji ima domet preko 400 km i pokazao se kao vrlo efikasno oružje (podsjećam, Moskva je potopljena Neptunom i cca polovica ovih PZO sustava je isto, navodno, pala od strane Neptuna. Ukrajina proizvodi Neptune sama, koji su proizvodni kapaciteti strogo je čuvana tajna, ali u svjetlu američkog nećkanja oko Kerčkog mosta, ne bi me iznenadilo da pokušaju Neptunima srušiti most. Jedan projektil ga neće srušiti, ali koordinirani napad na nosive stupove bi mogao jedan dio mosta translatirati na dno mora. Ako im to pođe za rukom, onda ruska strana može opskrbljivati Krim ili preko mora (a tu su trajekti kojih više i nema izuzetno ranjivi) ili preko okupiranog područja i Hersonske oblasti čime se ta linija komunikacije opet izlaže udarima ukrajinske strane.
Rusko ratno zrakoplovstvo se povuklo s Krima, mornarica također; pritiska AFU svakim je danom sve jači.
23.08.2024 | 10:47
Pogledajte ovaj video. Ukrajinci su razvili (ili im je neko ustupio dizajn) bojeve glave na dronu koji se ponasa kao sacmarica. Ispali jako puno kuglica (slicno Himars raketi) koje su pogubne za avione na pistama i u hangarima.

Baze 400km u dubini Rusije nisu sigurne. Toliko o mocnoj ruskoj PZO

youtu.be/W_Vnytjdcrc?si=fLQOAC7CZ-UwDWKi
23.08.2024 | 12:47
Gjuroo kaže:
cariblanco kaže:
Opet se Rusi sramote...


Bez obzira na sve, to je ruski teritorij i nijedan civil ili šljaker nema pravo tamo biti bez dopuštenja Rusije kao takve.
Svakako zaslužen žuti, ako ne i crveni, karton za blentavog novinara.


A vrijedi li ovo sve i za Ukrajinu. Koliko je novinara bilo tamo na okupiranim djelovima koje držr Rusi ? Ili su to kak Davor veli kruške i jabuke ?

Pobuna u jednoj kažnjeničkoj koloniji, gdje su zatvorenici preuzeli kontrolu. Video ne gledati 18+++ Navodno je ISIS umješan, specijalci su na putu da uguše pobunu.

x.com/albafella1/status/1826929785613791743
23.08.2024 | 14:13
cariblanco kaže:
Gjuroo kaže:
cariblanco kaže:
Opet se Rusi sramote...


Bez obzira na sve, to je ruski teritorij i nijedan civil ili šljaker nema pravo tamo biti bez dopuštenja Rusije kao takve.
Svakako zaslužen žuti, ako ne i crveni, karton za blentavog novinara.


A vrijedi li ovo sve i za Ukrajinu. Koliko je novinara bilo tamo na okupiranim djelovima koje držr Rusi ?


Po meni bi trebalo vrijediti
23.08.2024 | 18:43
Nakon tenkova, na red su došli i veliki spremnici...sad čekamo oklopljene vojnike ?

Mad max oil edition.

x.com/NOELreports/status/1827025354176786720
23.08.2024 | 19:25
cariblanco kaže:
Nakon tenkova, na red su došli i veliki spremnici...sad čekamo oklopljene vojnike ?

Mad max oil edition.

x.com/NOELreports/status/1827025354176786720


A svemocni Pantsir ne pomaze? Jos nadogradjen nedavno
24.08.2024 | 09:23
Ovo se pretvorilo u najgoru noćnu moru, pogotovo za ljude što žive u blizini. Baš strašno, suha trava i jak vjetar nose požar na kuće obližnjih naselja.

25.08.2024 | 00:32
cariblanco kaže:
IgorD kaže:
x.com/Gerashchenko_en/status/1826552896223154296

Aerodrom i dalje gori, stalno nove eksplozije, tko zna što su sve pogodili? Možda su i tu bile one glide bombe natovarene na hrpu?



Daj malo stanite s tim aerodromima ? Pa od kud ćemo mi letiti...iz Sibira, a nemama avione cisterne

Sad će na kraju biti skoro ista udaljenost s koje će poljetati do fronta, f-16, kao i ruski lovci !!!


Ne slušaju me, napadnut je aerodrom Bataysk, Rostov regija, te skladište municije u Voronježu...btw. gori i zgrada suda u Kazanu.

x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1827427356430233608

x.com/nexta_tv/status/1827382190377726097

x.com/albafella1/status/1827421036255580390
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 51 minuta
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj
  • JOHN: Nekih posljedica mora biti. Meni recimo ne pada na pamet u vlastitoj zemlji javno ponižavat
  • Kloba: Mada, nije mi baš ok da svako ko se pokenja na netu hapsimo. Pogotovo ako je Srbin. Baš ono. Jadno. Šta je to - pismeni delikt?
  • Kloba: Ali današnji post/vapaj - "Jel može razmena za Severinu?"
  • Kloba: I da, još jedna novost. Opet priveli Trifunovića. Sa Bajakova, gdje je došao i samo se približio našem cariniku da pita jel sada sve OK jer je godina dana prošla od zabrane ulaska u HR na godinu. I ovaj brže bolje, marica pa 800 km do Splita. Razlog, vrijeđanje na X-u od lani. Ustaše ovo ono
  • Kloba: Postoji razlog, čak je i logičan...
  • Kloba: Nego, tko zna zašto današnji mlađi nogometaši deru štucne?
  • Kloba: Tako da, to što je Jakirović očito isto htio poručiti "mlađem kolegi", mislim si da mu je ovaj samo kimuo i pomislio si "i trenersku diplomu ima svatko..." :)
  • Kloba: Oću reći, ovi mladi lavovi koji sada dolaze iz igračkih u trenerske uloge, pa to će gaziti klubove kao cipelarka deset na jednoga. Nema tu više "nema ponižavanja". Zna se ko je ko i ćao. A Dinamu je ovo velika lekcija i neka je
  • Kloba: I ovi su nas prešli ko plitak potok. Ima jedna anegdota sa SP-a u Brazilu da je isto to - nemojte ponižavati protivnika, navodno rekao Joakim Low Elfu na poluvremenu one utakmice s Brazilom, ali ovi ga nisu baš poslušali
  • Kloba: "..a sada hoću da ih zgazite!!!"
  • Kloba: Ma. A najbolji mi je Jakirović na kraju tekme koji 2očita bukvicu" Kompanyu. Ovaj mlađi od Modrića godina dana, doslovno smo kao repka igrali protiv njega (Belgijanac je), i kako je igrao u Manchester City-u čovjek je naučio okomiti nogomet do perfekcije. I to prenio radnišnim Švabama. Jer on im je na poluvremenu rekao (kada su naši izjednačili ili došli na gol razlike sa dva gola) "e,
  • drlovric: Dinamo se sinoc osjecao kao 70% HNL klubova kada igraju protiv njega. To samo govori koliko smo smijesna liga.
  • Kloba: IMa jedan kafić. Zove se Plavi devet. Nije zajebancija. Sada to koriste ko meme.
  • Kloba: Neka. Sada znamo koliko smo svjetosnih godina udaljeni od stvarnih prvaka liga petice
  • smayoo: Alo, dinamovci, šta se to igralo u Munchenu? Rukomet? :D
  • cariblanco: Rekorderi...iza dobrog konja se uvjek praši
  • drlovric: 9 komada. Ouch :)
  • cariblanco: Nova vrsta rata ?
  • cariblanco: The Death Toll from today’s Pager Attack in Lebanon has risen to 9, while the Injured has passed 3,000.
  • smayoo: Nažalost, da, Josip je zatvorio firmu i odselio u Njemačku :(. U Rijeci nema ništa drugo što je za preporučiti...
  • MacSlavko: To mi je zadnja opcija, ako nema ništa bliže Rijeci…
  • Yonkis: MacSlavko: iStyle?
  • MacSlavko: Off topic: Nisam znao da JM Elektronika više ne radi… Kamo sad odnijeti MBA 2020 na popravak?
  • Borisone: Dostupnost servisa i značajki po regijama: [link]
  • miomika: ne rade ni Live caption na Facetime-u ako je .hr primarni jezik :)
  • Zdravac: Inaće, upravo napravio update, i istina je, ne radi iPhone mirroring
  • Zdravac: Jebiga, to je osveta za usb-c, šteta, ali EU mora biti veća od jedne kompanije. Ja bi sigurno pronašao način da ih natjeram da omoguće to...
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)
  • Yonkis: big_mac imaš poruku
  • Yonkis: Borisone: vidio sam ga u 19:14 i to jer sam zaboravio chekirati :)
  • Borisone: Ne vide ga svi odmah u 19:00
  • big_mac: Pozdrav imam uključena beta ažuriranja i instaliran ios 18 RC. Zanima me kako mogu instalirati danas ovu finalnu službenu verziju? Isključio sam beta ažuriranja ali nemam apdejt
  • Yonkis: ..i? Jel se netko ažurirao?
  • Yonkis: Pročitao sam negdje da update ide na 1.7 milijardi uređaja. I to sve u jednom danu (čak i manje). Wow.
  • Yonkis: [link] Evo kad će update biti dostupan, da ne otvarate link, biti će u 19:00
  • Air: Moj problem je što sam pustio automatski update, za razliku od kompa gdje sam na 10.13. jer mi radi što mi treba raditi pa bolje ne riskirati i pokvariti.
  • Air: Nisam naveo problem potrošnje nego punjenja. I da, potrošnja je veća. Ali to traje već par dana.
  • m@xym: Sa jednim od novijih update-a su stavili dodatnu obavijest u Settings-ima od Battery, gdje ti fino kaže da je tijeku optimizacija sustava i da je potrošnja baterije veća.
  • m@xym: @Air, neposredno nakon update-a (pogotovo ako se radi o nekom značajnijem updateu, potrošnja baterije se značajno poveća zbog pozadinske aktivnosti procesora, pa potrošnja baterije tada nije relevantna.
  • Air: Apple je po pitanju šlampavosti i zlobe (programirano smanjenje trajanja baterije) postao opak igrač.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, tino1, Tito, Anonimci (597)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.45 Seconds

Provided by iJoomla SEO