Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


28.07.2023 | 13:36
pa dobro, radi se samo o stepenu slobode koji mozes da imas.
jedno je kad imas 'slobodu' da imas stan koji ti je dala drzava i delis wc i kupatilo sa ostalim stanarima na spratu, a ubedjuju te da zivis u najboljem sistemu, a isti ti komsije te spijuniraju, kao i ti njih.
malo drukcije je kad imas bar privid neke slobode, ali je ipak izbor jasan.
apsolutna sloboda ne postoji.
28.07.2023 | 13:37
Tvoj odgovor je ok i poštujem ga jer je pošten, ovo drugo je utopija i malo tko bi to podržao...osim možda žapca
28.07.2023 | 13:41
Ender kaže:
pa dobro, radi se samo o stepenu slobode koji mozes da imas.
jedno je kad imas 'slobodu' da imas stan koji ti je dala drzava i delis wc i kupatilo sa ostalim stanarima na spratu, a ubedjuju te da zivis u najboljem sistemu, a isti ti komsije te spijuniraju, kao i ti njih.
malo drukcije je kad imas bar privid neke slobode, ali je ipak izbor jasan.
apsolutna sloboda ne postoji.


Normalno je da ne postoji apsoludna sloboda, osim u bajkama. Bilo koja sloboda veže za sebe brojne odgovornosti...osim u Rusiji i Sjevernoj koreji, jer ju je tamo dekretom dao Vlastodržac.
28.07.2023 | 14:11
jura22 kaže:
IMG_4418.jpeg


Idemo malo provocirati žapca, jer ja znam da on neće odgovoriti Moj prvenstveni cilj tvoje provokacije je da ti smanjim karmu Prvo je pitanje koliki je tečaj Rublje i koliki je bio prije SVO ? Imaš li ti u svom ugovoru, neku valutnu klauzulu ili radiš to sve pro bono

Jesi li i ti pripadnik "niške brigade" na Indexu i koji su tvoji motivi ? Ako si gladan ja ti besplatno pošaljem podrigušu. Ok ovo je bilo vređanje, ali samo iz izključivog razloga, da mi kolega s foruma objasni, zašto tako misli i piše. Možda i postoje opravdani razlozi, za to, ali niti on niti Davor nam im ne žele priopćiti, kao da je to tajna Putina i njih ? Znači oni su slobodnoumni pojedinci i ta svoja saznanja, ne žele s nama djeliti.

Ako kolega žabac želi polemizirati, neka mi odgovori na prvo pitanje. Tko je napao Ukrajinu, Rusi ili nato ?

Nitko ne dvoji na ovom forumu, da netko može biti za Rusiju u ovom ratu, to je legitimno pravo svakoga, ali zašto se ti koji podržavaju Rusiju i tu agresiju, srame svega toga ? Nitko ovdje nije istupio jasno i glatko i rekao što o tome misli, pa da diskutiramo o tome, nego se par njih šlepa s nekakvim karikturama i sl.

Kaj smo mi u nacističkoj Njemačkoj, da ne smijemo o tome pričati ???
28.07.2023 | 14:29
Sto se tice DE nakon rata, bili bi goli q da USA nije puste milijarde utukla u zapadni dio.
A nama je slala goli q da nije bilo UN-a i UNRRA-e, valjda bi jos koji miliom umro us ono sto je sepavi poklao nakom "oslobodjenja".
28.07.2023 | 15:56
@cariblanco, tvoja komunikacija je na nivou fašista. Ako netko ne misli kao i ti, to ne znaci da je kontra tebe.
Ja nikad nisam navijao niti za Ruse, niti za Putina, ali nisam niti za Ukrajinu koja nas vuce u recesiju.
Koliko su se Ukrajinci brinuli o ratu u RH? Zato me zaboli da li ce Ruska federacija okupirati Ukrajinu ili nece.
I kakve veze ima cijena rublje, ne koristim, nemam i nije me briga.
Ispadam rusofil isto kao sto sam bio antivakser je eto ne mislim kao i ti.
A nije ti cudno da se EU koristi fasistickim metodama i zabranjuje slobodu govora i pisanja.
To te ne brine? Ne brine te totalitarno ponasanje EU?
28.07.2023 | 19:24
jura22 kaže:
Koliko su se Ukrajinci brinuli o ratu u RH? Zato me zaboli da li ce Ruska federacija okupirati Ukrajinu ili nece.


Ukrajina nas je prva priznala i kad smo bili pod sankcijama prodavala nam je oružje uključujući i onaj čuveni S-300, makar samo za pokazivanje. Kad se već poteže to pitanje, čisto da navedemo činjenice.
28.07.2023 | 19:40
Sve je više vijesti o ruskim postrojbama koje odbijaju izvršavati zapovjedi, tj. uključivati se u borbu. Na području Staromajorske su pripadnici 247. zračno-desantne brigade odbili izvršiti zapovijedi i sabotirali vlastitu opremu da ne bi morali u borbu.
Na području Verbove 70. oklopna brigada odbija ući u borbu dok njen zapovjednik ne bude smijenjen.

F2I4EQQWcAAbaGi.jpeg


Baš na tom području su AFU jučer došle do Surovikinove linije tj. glavne obrambene crte ruskih snaga. Taj prodor je plaćen gubicima u oklopu, ali prodor je ostvaren. Po vijestima koje dopiru vrlo fragmentirano i kaotično s ruske strane, nije jedini.
Na ovoj karti se vidi koje ruske potrojbe drže položaje. Skrećem pozornost na BARS (Boevoi Armeiskij Rezerv Strani ). To su zapravo rezervisti u pravom smislu riječi, kao da sad tu nas koji smo odslužili vojsku pokupe i postave na neko bojište. Mogu si samo zamisliti na što to liči i u kakvom su stanju te snage...
28.07.2023 | 20:33
Djuro genijalac kaže:
jura22 kaže:
Koliko su se Ukrajinci brinuli o ratu u RH? Zato me zaboli da li ce Ruska federacija okupirati Ukrajinu ili nece.


Ukrajina nas je prva priznala i kad smo bili pod sankcijama prodavala nam je oružje uključujući i onaj čuveni S-300, makar samo za pokazivanje. Kad se već poteže to pitanje, čisto da navedemo činjenice.


Od kuda ti informacija da je Ukrajina nama prodala S-300?
Koloko znam, Rusija je prodavala oruzje RH za vrijeme Domovinskog rata (jer nisu marili za embargo zapada) a bila je i nek frka s oruzjem kada je Agrokor padao. Zubak se spominjao.
Koliko sam cuo, dio ukrajinaca je ratovao protiv Hrvatske.

Mi njima ne dugujemo nista.
29.07.2023 | 08:04
Dok nije postojao twiter, forumi i socijalne mreže, samo obitelj bi znala dali si glup ko kurac, elokventan ili pokvaren, sad svako, ama baš svako, ima pravo na svoje mišljenje.
29.07.2023 | 09:29
jura22 kaže:
@cariblanco, tvoja komunikacija je na nivou fašista. Ako netko ne misli kao i ti, to ne znaci da je kontra tebe.
Ja nikad nisam navijao niti za Ruse, niti za Putina, ali nisam niti za Ukrajinu koja nas vuce u recesiju.
Koliko su se Ukrajinci brinuli o ratu u RH? Zato me zaboli da li ce Ruska federacija okupirati Ukrajinu ili nece.
I kakve veze ima cijena rublje, ne koristim, nemam i nije me briga.
Ispadam rusofil isto kao sto sam bio antivakser je eto ne mislim kao i ti.
A nije ti cudno da se EU koristi fasistickim metodama i zabranjuje slobodu govora i pisanja.
To te ne brine? Ne brine te totalitarno ponasanje EU?


S prvim boldanim se slažem. Zato i želim isprovocirati drugo mišljenje, pa da o njemu raspravljamo, jer je moguće da je večina u krivu, ok. Tako da ti ne stoji konstatacija da je moja komunikacija na nivou fašista, jer oni drugo mišljenje ne uvažavaju

Velika većina na ovaj rat gleda instiktivno. Kao npr. kad se neko djete utapa ili može izgorjeti u nekoj vatri. Vi tada nećete razmišljati, da li se možete utopiti ili izgorjeti, nego ćete se ponašati po instiktu...bar se nadam da tako većina misli.

Analogno tome je slična situacija s Ukrajinom, gdje je veliki medvjed napao djete. Opravdanja tog napada, ne može biti, pa i grizliji napadaju djecu.

Trudim se da proniknem u neke druge razloge, ali ih ne mogu naći, a druga strana koja ih možda zna, misli da je to vojna tajna i ne želi o tome pričati.

Možemo vidjeti na indexu, kad su komentari oko rata u Ukrajini, brigadu Ruskih trolova, koji svakodnevno napadaju s istim neistinama. Ok svi znamo da oni to rade za novac..100 ili 200 E mjesečno. Sva opravdanja za ovaj rat su besmislena i na kraju će biti puko osvajanje tuđe teritorije. Da li želiš da se i u budućnosti granice mogu mjenjati silom ili to ne želiš ?

Drugo boldano. Možda se i EU nalazi u predvorju rata, pa su takve cenzure nužne ? Kod nas kad je bio rat, nije bilo baš slobode štampe, zar ne.
29.07.2023 | 10:17
jura22 kaže:

Koliko sam cuo, dio ukrajinaca je ratovao protiv Hrvatske.

Mi njima ne dugujemo nista.


Ovo sam i ja tvrdio, ali kasnijom analizom sam uvidio (tada mi to nije bilo bitno) da su to dolazili etnicki Rusi iz Ukrajine. Bas ti iz Donbasa recimo, naseljeni od strane rezima nakon sto su fetivi Ukrajinci pomrli od gladi.

Dolazili su Rusi pa i ovi sa njima. Bilo je je i dragovoljaca iz Bjelorusije, ali i iz Grcke recimo.

Ja sam za to da se Ukrajini vojnicki pomogne. Direktno i konkretno.

Pogotovo jedna Hrvatska koja ima agresivnog i radikalnog susjeda Srbiju, realno vojnicki puno jaceg i nadmocnijeg.

Od cijele EU i NATO, Hrvatska je naugrozenija od potencijalnog sukoba u buducnosti. Ne kazem da ce se taj rat desiti, ali HR ima najvecu sansu za to.

Sto ce reci, mozda i nama zatreba da nam neko nekada pomogne. A ne da gledaju u stranu i cuvaju svoju guzicu, kao sto bi ti sada radio...
29.07.2023 | 10:29
Djuro genijalac kaže:
Baš na tom području su AFU jučer došle do Surovikinove linije tj. glavne obrambene crte ruskih snaga. Taj prodor je plaćen gubicima u oklopu, ali prodor je ostvaren. Po vijestima koje dopiru vrlo fragmentirano i kaotično s ruske strane, nije jedini.
Na ovoj karti se vidi koje ruske potrojbe drže položaje. Skrećem pozornost na BARS (Boevoi Armeiskij Rezerv Strani ). To su zapravo rezervisti u pravom smislu riječi, kao da sad tu nas koji smo odslužili vojsku pokupe i postave na neko bojište. Mogu si samo zamisliti na što to liči i u kakvom su stanju te snage...


Docekasmo i to

Sada kada ukrajinske snage dodju do zvanicnih crta obrane, u glavi su mi neka pitanja:

1. Tu ih cekaju dobro opremljene i utvrdjene ruske jedinice, zato sto su ove borbe u sivoj zoni bile vodjene od strane manjih manevarskih jedinica?

2. Borbe u sivoj zoni su iscrpile i potrosile sposobnije ruske jedinice, te su sada na crtama ostale jedinice nize kvalitete? To znaci da bi ta crta trebala lako puknuti? Pogotovo ako postoji ta famozna ukrajinska rezerva koju nisu koristili. Kad ce ih ubaciti ako ne sad?

3. Imaju li Rusi dubinu o kojoj pricaju? Kao neke 3-4 crte obrane, pricuvni polozaji, snage u rezervi i sl. Po meni, jako malo vjerojatno. Realno, cim pukne crta, odose Ukrajinci u dubinu teritorija, koji bi tada bio nebranjen i JAKO VAZNO nije miniran.

4. Hoce li Ukrajinci (sada kada su napokon, barem na jednom vektoru dosli do crte i iskobeljali se iz tih sivih zona) grupirati svoje snage u neki klin ili ce i dalje napadati cijelom sirinom fronta? Hoce li konkretizirati barem ovaj jedan uspjeh u nesto vidljivo na mapama ili mozda ocekuje isti rezultat na vise lokacija?

Pratimo dalje...
30.07.2023 | 07:23
Djuro genijalac kaže:
Taj prodor je plaćen gubicima u oklopu


Naletio na neku informaciju koja se bavi logistikom, tj. popravljanjem opreme koja je oštećena. Ukrajinci su se ZALJUBILI u leoparde koji su izdržljivi, moćni, i lako se popravljaju. Poljaci ih popravljaju i najnovija analiza pokazuje da kad se pobroji sve što su popravili i poslali natrag na bojište i to stavi u relaciju s onim tenkovima koji su opaženi kao oštećeni/uništeni na bojištu, dosadašnji gubitak leoparda u Ukrajini je - 3 (tri!).
Pokušavam naći sličan podatak o popravljanjima Bradleya, jer je ovo bilo nešto što me jako zanimalo, kako se zapadna tehnika lako i li teško popravlja nakn oštećenja u borbama...
30.07.2023 | 10:39
Denacifikacija veš mašine. Tko kaže sa SVO nejde po planu. Sad kad smo pokrali wc-školjke, smo se okuražili i idemo na veš-mašine ...što je sljedeće ? lutke iz sex-shopa ili neki dildo ?...a ne to je Putin zabranio. Čekamo plavokose Sergeje iz Moskve ili Sankt Petersburg_a ( tko mu samo dade to ime ) na frontu, ali to nećemo dočekati kad kepec ima drugih budala, koji će za njega ratovati.

twitter.com/NOELreports/status/168519201...FoS30s0Eq8Q&s=19

free photo uploading sites
30.07.2023 | 11:13
Evo završen je i treći samit Rusije i Afričkih zemalja, na kojem je bilo znatno manje predsjenika tih država. Glavne stvari koje im je "miđet" obećao, je da će biti oružja, ali i žitarica, pa da kad se budu ubijali, bar neće umrjeti gladni A tu će biti i wagner, za svaki slučaj.

Evo kako naši main-stream mediji puše tu priču i žele prikazati neki usjeh Rusije !!!

www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/putin-je-...-kontinenta-15360332

"U svrhu jačanja obrambene sposobnosti zemalja kontinenta, razvijamo partnerstvo u vojnoj i vojno-tehničkoj sferi", rekao je Putin dodajući da je "Rusija je potpisala sporazume o vojno-tehničkoj suradnji s više od 40 afričkih država, kojima isporučujemo širok raspon naoružanja i opreme." Putin je izjavio da su afričke države dobile oružje i tehnologije, neke besplatno "s ciljem jačanja sigurnosti i suvereniteta zemalja".

Ajmo i mi u taj vlak, da ne zakasnimo, bolje besplatna veš-mašina, nego da skupo plaćamo apple gluposti

Tko ne vjeruje Zaharovoj taj nije pri sebi

twitter.com/Gerashchenko_en/status/16855...J9B5uJc5Tvg&s=19
30.07.2023 | 11:30
jedini komentar koji mi se nameće nakon tog ambicioznog samita je - ŠČ!
30.07.2023 | 13:47
Jadni africki migranti, tek sad su nadrljali. Svi ce masovno pohrliti u Rusiju u potrazi za boljim zivotom.

Zamisli stigao si barkom do Spanjolske ili Grcke i tek si na pola puta do obecanog blagostanja na ruskim prostranstvima

Pauza u sengenu pa pravac Vladivostok
30.07.2023 | 14:07
ma ne verujem.
sad ce masa 'dobrovoljaca' iz tih africkih 'demokratskih' zemalja da pohrli u Rusiju da ratuje protiv Ukrajine - u zamenu za rusko zito i oruzje. mozda je to taj dil o vojno-tehinckoj saradnji.
a Wagner ce i dalja da radi u Africi za pare...
30.07.2023 | 15:57
Evo kako je naš drlovrić vježbao u Afganistanu...LOL Ovakve vojske se niti naš forum ne bi bojao

twitter.com/JayinKyiv/status/16855763238...0m_eFMgmN6A&s=19

Jučer sam naletio na interesantan podatak, koje je izreklo neko Njemačko ministarstva. U tom sukobu u Ukrajini se bori 37 Njemaca. Dvanaest na strani Ukrajine a ostali na strani RF. Većinom su to extremni članovi extremnih stranaka, nebitno da li ljevice ili desnice. To su im vjerovatno instruktori za denacifikaciju
30.07.2023 | 18:49
Ruski izvori priznali da je Urožane oslobodila AFU.

F2TJykGW8AAsmPB.jpeg


Nakon jučerašnjeg koordiniranog pokušaja informacijskog spina od strane ruskih blogera o kontraofanzivi ruske strane koja je opet zauzela Staromajroske, laži su ustuknule pred istinom: Staromajorske su u rukama AFU, a sad i Urožane.

Danas su AFY srušile još jedan SU-27 Rusima. Potvrđeno.

U međuvremenu, našao sam i stvarni razlog za napad Rusije, tj. Putina na Ukrajinu...

F2NyTIUWsAA6fEr.jpeg
30.07.2023 | 21:10
cariblanco kaže:
Evo kako je naš drlovrić vježbao u Afganistanu...LOL Ovakve vojske se niti naš forum ne bi bojao


Tuzno za gledati. Ovi ljudi nemaju kondicije ni za pobjeci, cisto da spase zivu glavu.

Tko zna gdje su ove jadnike skupili i natjerali na front.
31.07.2023 | 15:05
Djuro genijalac kaže:
Ruski izvori priznali da je Urožane oslobodila AFU.



To se još nije desilo, ali bi se moglo dogoditi uskoro. Ruski bloger Romanov kaže...


"Staromiors'ke, potpuno pod kontrolom AFU-a. Pokušaji borbe protiv njih nisu se dogodili u stvarnosti. Urozhaine će biti napušten za 1-3 dana, najviše. Razlog je potpuna nekompetentnost zapovjedništva."
31.07.2023 | 17:35
Samo cu ovo ostaviti ovdje

Sovjeti su uspjeli napasti tvornicu u pogresnoj drzavi. I cudimo se danasnjim blamazama Rusa…

youtu.be/_aA-k5g8JJs
31.07.2023 | 17:48
Lako je za tu grešku. Od ovih grešaka na ovom videu se svakom normalnom čovjeku okrene želudac. Kako god bilo i u ovom ratu oni mogu crpiti samo iz povjesti. Da li ovo trebamo zaboraviti i praviti da se to nije dogodilo ? Ako je odgovor da, onda bolje da nas niti nema

31.07.2023 | 19:34
Ajde, konačno... Pitah se što je toliko trebalo..?

kyivindependent.com/kuleba-croatia-to-he...n-through-its-ports/
31.07.2023 | 21:28
Djuro genijalac kaže:
Ajde, konačno... Pitah se što je toliko trebalo..?

kyivindependent.com/kuleba-croatia-to-he...n-through-its-ports/


ovo ce biti jako interesantno kako ce se Srbija postaviti u ovoj prici.
31.07.2023 | 21:39
Nisam shvatio, kako misliš da Srbija ima neke veze u transportu žita iz Ukrajine za Hrvatsku? Logistički je najjednostavnije preko Mađarske, jedan prelazak carinske i Schengenske granice, između Ukrajine i Mađarske i dalje do Rijeke bez formalnosti.
31.07.2023 | 21:54
jesam na brzinu procitao clanak ali mi se cini da se pominjao transport Dunavom.
zbog toga je bio taj moj komentar.
31.07.2023 | 22:51
Aha, tako... Hm... nisam stručnjak ali rekao bih da na plovnom putu kao što je Dunav mora postojati neka međunarodna konvencija po kojoj ne može neka država uvjetovati nešto oko međunarodnog transporta takvim plovnim putovima. Na neki način, kao što u moru postoje teritorijalne i međunarodne vode.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 32 minuta
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)
  • Yonkis: big_mac imaš poruku
  • Yonkis: Borisone: vidio sam ga u 19:14 i to jer sam zaboravio chekirati :)
  • Borisone: Ne vide ga svi odmah u 19:00
  • big_mac: Pozdrav imam uključena beta ažuriranja i instaliran ios 18 RC. Zanima me kako mogu instalirati danas ovu finalnu službenu verziju? Isključio sam beta ažuriranja ali nemam apdejt
  • Yonkis: ..i? Jel se netko ažurirao?
  • Yonkis: Pročitao sam negdje da update ide na 1.7 milijardi uređaja. I to sve u jednom danu (čak i manje). Wow.
  • Yonkis: [link] Evo kad će update biti dostupan, da ne otvarate link, biti će u 19:00
  • Air: Moj problem je što sam pustio automatski update, za razliku od kompa gdje sam na 10.13. jer mi radi što mi treba raditi pa bolje ne riskirati i pokvariti.
  • Air: Nisam naveo problem potrošnje nego punjenja. I da, potrošnja je veća. Ali to traje već par dana.
  • m@xym: Sa jednim od novijih update-a su stavili dodatnu obavijest u Settings-ima od Battery, gdje ti fino kaže da je tijeku optimizacija sustava i da je potrošnja baterije veća.
  • m@xym: @Air, neposredno nakon update-a (pogotovo ako se radi o nekom značajnijem updateu, potrošnja baterije se značajno poveća zbog pozadinske aktivnosti procesora, pa potrošnja baterije tada nije relevantna.
  • Air: Apple je po pitanju šlampavosti i zlobe (programirano smanjenje trajanja baterije) postao opak igrač.
  • Air: Čisto kao podsetnik, neprijatelj nikad ne spava, a često je to trojanski konj.
  • Air: Meni je na 14maxPro odradio update na 17.6.1. naokn toga mi je telefon puni 7 sati da bi došao do 43 posto.
  • Yonkis: @drpongrac23 : Nije te strah to poinstaliravati na daily drivere, odmah prvi dan?
  • drpongrac23: Sutra stiže update - novi iOS i novi MacOS!!!
  • m@xym: Ne znam kako je na kontinentu, ali mi na moru već zadnjih desetak godina nemamo ni jesen ni proljeće, nego iz ljeta u zimu (i nazad) prelazimo u roku od 7 do 15 dana.
  • zoranowsky: Ovakvog prelaska sa hladnog gemišta na kuhano vino ne sjećaju se ni najstariji :)
  • Kloba: Ali da stoji kako se tamo za ženu kaže riba, stoji. Isprika svim ženama i ljudima koji upravo klopaju. Jednostavno nisam mogao vjerovati šta čitam pa reko da prenesem...
  • Kloba: Ovo je napisao Ribafish, prenjele neke naše novine - a mene čisto zanima zna li itko ima li istine u tome. Da je Bora Đorđević htio grupu još tamo u Jugi nazvati "Menstruacija". Kako to nije moglo proć u "samoupravljanju" - dosjetio se beogradskog žargona za istu stvar. Rublja Čorba. Iskreno, uvijek sam se pitao kako ljudi iz Beograda dođoše na to ime, kada su im ribe u Dunavu toksične
  • drpongrac23: Još jedan osvrt [link]
  • Piko: .... sorry ... radi, ali ne da mi pasteati link :-(
  • Piko: Vikalica ne radi ?
  • kupus: Nismo se baš usrećili najavom, ali hej, tu su obli rubovi!
  • dpasaric: Evo vam kratak osvrt na naslovnici, pa komentari i rasprava mogu ispod
  • kupus: [link]
  • kupus: Prema macrumorsu, bit će samo novi ajfoni i satovi. Mini navodno u 11om mjesecu
  • drpongrac23: Inače ne pijem sokove, ne smijem, ali večeras će pasti Cola i čips. Jedva čekam Keynote, možda bude novi Mini…
  • dpasaric: Večeras u 19 sati Apple Keynote.
  • smayoo: Shvatio sam da to nisu tvoje riječi.
  • Kloba: Smayoo - nisam ga ja tako nazvao, već sam prenio informaciju. Gruba ili ne, Poljacima je očito dojam takav. Nisam ovdje pročitao, samo sam upisao grubu riječ i Poljaci i izašlo mi je xyz tekstova jer su svi prenjeli isto. [link]
  • drlovric: @Kloba: Nisam ni ja isao. Nekakva me prehlada zeza par dana, pa nisam bas bio za put. Kartu sam poklonio, pa neka uziva ko moze :)
  • smayoo: Kod Varge u Bilju sam više puta jeo odličan čobanac. Osijek je lijep i zanimljiv grad. Svašta se može još uljepšati, ali nazvati ga zapuštenim - to je baš grubo. Zagreb ima puno zapuštenijih dijelova, makar se novac cijele zemlje slijeva u njega.
  • Air: Osijek prije rata je bio PREKRASAN grad!
  • drpongrac23: Jedino što me veže za Osijek je prilično loš čobanac, nažalost...
  • Kloba: Kako bilo, sretno ti bilo i nadam se da ćeš svjedočiti konačno nekoj pobjedi naše reprezentacije. Zadnju smo imali još tamo prije EURO-a.
  • Kloba: @drlovric - ja bih rado, ali niti imam kartu niti prijevoz. Da ti budem iskren, nikada nisam niti bio u Osijeku. Bio sam u Đakovu. Rado bih vidio taj grad. Čitam da su Poljaci u nevjerici koliko je grad zapušten, odnosno star i neenoviran. Za OPUS Arenu nemaju primjedbi, ali se čude kontrastu.
  • smayoo: @damy, piši u forum
  • drlovric: Ide li netko u OS na utakmicu reprezentacije? :)
  • damy.: dal netko zna zašto netko ne prima pozivnicu u dijeljenje s obitelji kad im pošaljem, stalno piše nije isporučeno
  • Borisone: Nova cijena za Studio Display u oglasniku (1.190 EUR)
  • smayoo: Jedna Bajagina :)
  • smayoo: U to ime... [link]
  • drpongrac23: Čorbu ću pamtiti po izvanrednim albumima do 1989, a kasnije po glupostima zbog kojih se mnogima zamjerio. Sve u svemu , o pokojniku samo ono najbolje, a za loše i ružne stvari suditi će valjda netko drugi.
  • cariblanco: Istina je, uvjek sve najbolje za pokojnika...kad će umrjeti putin da otvorim šampanjac ;)
  • Ender: ali, ipak - o pokojniku sve najlepse.
  • Ender: bilo je konacno jasno da je izdao sebe kad je poceo da se nesto sredjuje i da se farba pre nekoliko godina. tad je neko rekao - srpski r'n'r je izgubio rokera, a estrada je dobila pevacicu.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO