Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


21.07.2023 | 17:25
Yonkis kaže:
Može pitanje? Čitajući tj slušajući neke izvore, rusi govore da su Ukrainci izgubili 26.000 vojnika (ne znam jel KIA+WIA) za vrijeme samo ove ljetne ofenzive. Neka je brojka recimo 20.000. Ukrainci kažu da su uvježbali 60.000 (novih?) vojnika za ofenzivu. Priča se o 20% da ih je trenutno upogonjeno za to dok ostali se pripremaju za svojih "5 min" jer treba vojnike rotirati, odmarati, tj ne leže besposleni uz bazen i čekaju svoj turn. Mene zanima koliko rusi imaju gubitaka ako Ukrainci imaju 26.000 (ok, 20.000) jer za ofenzivu je potrebno imati veliko ljudstvo da bi se uspjelo, nije samo dovoljno omekšati neprijatelja grantiranjem već treba proći i minska polja, počistiti rovove, preći zube itd.. Ima li se negdje ta brojka?


Ja na nju nisam naišao na ovaj način; Ukrajina barata ukupnim ruskim gubicima od početka agresije što je iz njihove perspektive i logično. Tek na kraju će se (možda) doznati stvarne brojke. Budući da kod Rusije ne postoji istina, već samo sredstvo za postizanje cilja, sumnjam da će se ikad doznati stvarni gubici cijele ove sulude avanture VVP-a.
AFU sad udara po ruskoj artiljeriji i logističkim centrima (na identičan način kako je to činila kod Hersona), ali s ovim kazetnim punjenjima granata krenulo je masakriranje ruskih snaga.
21.07.2023 | 17:30
Djuro genijalac kaže:
Optužen je za ekstremizam, po članku 282. Kaznenog zakona Ruske Federacije.


Girkinu je Moskovski sud, zbog zasluga za narod, odredio odmor o državnom trošku zatvorenog tipa do 18. rujna.
Sad čekamo da on, nevješt i nagao kakav jest, pokuša pobjeći na friški zrak i padne kroz prozor...
21.07.2023 | 18:27
Yonkis kaže:
Može pitanje? Čitajući tj slušajući neke izvore, rusi govore da su Ukrainci izgubili 26.000 vojnika (ne znam jel KIA+WIA) za vrijeme samo ove ljetne ofenzive. Neka je brojka recimo 20.000. Ukrainci kažu da su uvježbali 60.000 (novih?) vojnika za ofenzivu. Priča se o 20% da ih je trenutno upogonjeno za to dok ostali se pripremaju za svojih "5 min" jer treba vojnike rotirati, odmarati, tj ne leže besposleni uz bazen i čekaju svoj turn. Mene zanima koliko rusi imaju gubitaka ako Ukrainci imaju 26.000 (ok, 20.000) jer za ofenzivu je potrebno imati veliko ljudstvo da bi se uspjelo, nije samo dovoljno omekšati neprijatelja grantiranjem već treba proći i minska polja, počistiti rovove, preći zube itd.. Ima li se negdje ta brojka?



Nija baš ta brojka, ali ovo je brojka wagnera kad je proljetos išao u ofenzivu. Taj je podatak bio objavljen prije uhićenja Girkina, tako da je vjerodostojan. Sad si sam možeš uzeti neku proekciju za svoj upit.


"Našli su se čime pohvaliti, idioti... Gubici u 3/4 ljudstva (od 78 tisuća - 22 + 40 tisuća ranjenih). Da, za takve "pirove pobjede" (koje, k tome, nemaju nikakav strateški značaj) treba degradirati u obične zapovjednike. Potpuni profesionalni promašaj...

Predstavnici PMC "Wagner" rekli su koliko je ljudi regrutirano za sudjelovanje u SVO u Ukrajini i što je pretrpjelo gubitke. Jedan od zapovjednika PMC-a, načelnik stožera "Marksa", rekao je da je tijekom "ukrajinskog zadatka" prošlo ukupno 78 tisuća plaćenika. Od toga je 49 tisuća zatvorenika iz raznih popravnih kolonija Ruske Federacije. Dana 20. svibnja ubijeno je 22 000 plaćenika, a 40 000 ranjeno. "Živih i zdravih ostalo je 25 tisuća, plus ranjenici i oni koji se liječe. Od njih je do 10 tisuća otišlo i odlazi u Bjelorusiju", rekao je Marx."
21.07.2023 | 23:01
Djuro genijalac kaže:
Djuro genijalac kaže:
Optužen je za ekstremizam, po članku 282. Kaznenog zakona Ruske Federacije.


Girkinu je Moskovski sud, zbog zasluga za narod, odredio odmor o državnom trošku zatvorenog tipa do 18. rujna.
Sad čekamo da on, nevješt i nagao kakav jest, pokuša pobjeći na friški zrak i padne kroz prozor...


Izgleda su tamo prozori jako cesto otvoreni, a i promaja duva.
Ja sam mislio da je promaja najveci neprijatelj samo u Srbiji.
22.07.2023 | 00:45
Ender kaže:
Ja sam mislio da je promaja najveci neprijatelj samo u Srbiji.


Po pričama moje pokojne bake, promaja je najveći neprijatelj cijelog svijeta
22.07.2023 | 07:03
Doktore Lovrić, je li ovo ono što čekaš i najavljuješ?

Ruski izvor, kako vidite

F1m67CAXgAA26Lb.jpeg


F1m67B_WIAAc0cR.jpeg
25.07.2023 | 07:34
Evo me s kratki izvještajem. Stvari se vrlo polako, ali rekao bih nezaustavljivo, ubrzavaju na rusku štetu.

Krenimo prvo sa sjeverom (ajmo reći pravac Harkiv) na kojem su ruske snage napravile proboj prema zapadu, ali tu postoji jedan veliki ali. Po svemu što je vidljivo i dostupno (dopuštam da griješim) čini mi se kao da se AFU polako povlače na zapad pri čemu skupo prodaju svaki kvadratni metar teritorija ruskim snagama. Uporište za ovu tvrdnju: sve dominantne kote su i dalje u rukama AFU, ruske snage napreduju kroz nizinski dio. U svakom slučaju, i to je napredovanje zaustavljeno i sad ćemo vidjeti što će se dogoditi dalje.

Bahmut:
F1zWAJ0WcAYA_zY.jpeg


Jučer su AFU nakon teških borbi zauzele posljednju kotu 197 iznad Kliščivke što im sad pruža mogućnost napredovanja prema Andrijevki i daljnji obuhvat Bahmuta s juga. Tu stvari idu polako jer im se suprostavljaju ruske elitne VDV zračno-desantne snage. Rusija je umjesto Wagnera na taj dio bojišta poslala najbolje što ima (VDV) koji sad krvari i polako se rastače u borbama tj. gubi svoju borbenu sposobnost. Naime, ruske snage ne sjede samo u rovovima i čekaju, nego se aktivno brane i pokušavaju kontranapadima vratiti izgubljene položaje. Ti ih napadi koštaju, ali ne daju rezultata.

EDIT: upravo ruski izvor potvrđuje da je Kliščivka pred oslobođenjem.

F13JSxIXwAA76Sy.jpeg


Zaporižje:
AFU je prekjučer probila novi pravac (ne smjer Rabotina) Kamjanske. Navodno je oklopna satnija (leopardi i bradleyi uspješno pregazila 16 km ničije zemlje. Oprezan sam oko ove vijesti, jer je izvor koji ju je donio dosad bio dvojbene vjerodostojnosti (50-50%), ali sve upućuje na to da je istina. U svakom slučaju, znat ćemo za par dana kako stvari stoje.
Ono što je bitno na ovom smjeru koji ima cilj na Krimu su sve jači udari po samom Krimu i bazama i skladištima koja se tamo nalaze. Nakon ruskog idiotskog napada na Odesu gdje su uništili puste tone žita za izvoz (potpuna ironija: 60.000 tona žita koje je uništeno bilo je namijenjeno Kini!), UK je skinula zabranu s korištenja Strom Shadowa za ciljeve na Krimu. Tek kad se ovakve vijesti objave (neslužbeno, ali svima je jasno da je to istina) onda postaju jasnije 8tj. rauzmiješ zašto NISU postupili drugačije) neke odluke na bojištu od strane AFU koja se doista bori s jednom rukom svezanom iza leđa. U svakom slučaju, Storm Shadow se smije koristiti za ciljeve na Krimu i to su već platile vojne baze, jedna baza za popravak oštećenog oklopa (sa 100-njak vozila koja više neće nitko popravljati u dogledno vrijeme), pretovarna skladišta streljiva i svega ostalog dok se promet preko Kerčkog mosta svako malo prekida do te mjere da je pitanje vozi li išta preko njega uopće.
Vjerojatno ste čuli jučer da je Ukrajina opet udarila po Moskvi i to po zgradama samog Ministartstva obrane i GRU-a (vojna obavještajna služba). Uz to su stradale i neke civilne zgrade u krugu od 3 km od vlastite ruske PZO. Naime, već sam davno tu napisao da je na zgradu Ministartstva obrane postavljen PZO sustav Panstir nakon onog prijašnjih udara dronovima na Moskvu.
Zašto pouzdano znamo da je ruski PZO sustav udario po okolišnjim zgradama, a ne dronovi AFU? Zato što Pantsir NE MOŽE djelovati po ciljevima koji su ispod njega (visinski). A netko pametan ga je postavio na vrh zgrade. Jasno da AFU znaju za tu karakteristiku pa su prilagodili visinu leta dronova da budu ispod visine terase te zgrade i ovaj im sustav nije mogao ništa.

Što se tiče Hersona tj. lijeve obale Dnipra, tamo je ukrajinski pritisak sve veći i jači. Regularno se udara po ruskim položajima s druge strane rijeke, a onaj ogormni rezervoar je sad gotovo potpuno suh. Osim toga, uzvodno na Dnipru ima još brana koje su pod kontrolom Ukrajine pa je lako dozirati dotok vode u Dnipro i tako u pravom trenutku spustiti vodostaj, ako je to potrebno. Ruske snage si s onim uništenjem Kahkovke doista nisu učinile nikakvu uslugu...

Evo, toliko zasad
25.07.2023 | 09:23
Malo povjesne istine, tek toliko da se zna. Kad već nemožemo znati svoju, možemo bar tuđu.


www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/istina-o-...z-povijesti-15358666
25.07.2023 | 12:58
Nije dugo trajalo. Adnrijevka i Kliščivka su oslobođene, AFU ušle u mjesta iz kojih su se povukle ruske snage pod pritiskom!


F14Q9HgWYAAcXtY.jpeg



Pojavile su se priče s ruske strane o napuštanju položaja onih kojima je bilo dosta...

F14RdGOXwAEy3Bh.jpeg


F14ShDZXsAAXRVX.jpeg


F14RdOrWYAIF_am.jpeg


Vjerujem da će se ovo odraziti i na situaciju u Bahmutu.

Također, Rusi izgubili još jedan Ka-52 na istočnom bojištu.
25.07.2023 | 15:30
Jedan moj prijatelj je jucer ranjen juzno od Bakhmuta, i to bas u sukobu sa tim nekim ruskim desantnim trupama. Prezivjet ce, ali za njega je rat zavrsen.

Kazu da su po intenzitetu vece borbe sada nego kada je bio Wagner. Ovi Rusi koji su dosli se konceptualno drugacije i bore. Krecu se brzo, prebacuju s polazaja na polozaj. Nikada ne znas tocno gdje su niti koliko ih ima.

Vise su, ajmo to tako nazvati, manevarski opredijeljeni. To se kosi sa ruskim doktrinama "poklopi teren topnistvom pa onda frontalno napadaj".

Mozda je ovo pocetak novog ustroa i smjer u kojem ce i ruska armija morati ici. To je dug i mukotrpan proces, ali nuzan, jer ovo staromodno ratovanje ih nigdje nece odvesti u buducnosti.

Tesko je reprogramirati ljudske glave i nacine razmisljanja. Pogotovo na mrski im zapadni sustav ratovanja koji dokazano i provjereno radi i donosi rezultate
25.07.2023 | 18:14
Malo o Prigožinu...

theins.press/en/society/263731

UPOZORENJE!!!!!

Kad ovo pročitate, nećete moći 'odčitati'.

Bili ste upozoreni....
25.07.2023 | 20:52
Ono o čemu sam pisao prije nekog vremena sad potvrđuju ruski blogeri. Sustavno uništavanje ruske artiljerije.
Pa, izvolite...

F15QXwgWYAQuXwi.png


F15QVOrXsAIkzDA.png


F15QWfMWIAAhuI5.png


I, ako netko želi provjeriti sam, original: t.me/bulbe_de_trones/5189

Za to vrijeme, Ribar također donosi svoje viđenje situacije.

F15_yKNWYCEg6Bo.jpeg
26.07.2023 | 08:19
drlovric kaže:
To se kosi sa ruskim doktrinama "poklopi teren topnistvom pa onda frontalno napadaj".

Mozda je ovo pocetak novog ustroa i smjer u kojem ce i ruska armija morati ici. To je dug i mukotrpan proces, ali nuzan, jer ovo staromodno ratovanje ih nigdje nece odvesti u buducnosti.

Očigledno se moraju prilagođavati, mijenjati iz nekog razloga, ne bih rekao da im ponestaje streljiva, granata i sl već jednostavno taktiziraju i eksperimentiraju ne bi izazvali "pomutnju" na drugoj strani (AFU). Jer svaka promjena od ustaljenog/uhodanog je teška i za onog tko mijenja a pogotovo za drugu stranu jer ako nije komunicirano (a nije) onda je definitivno zbunjujuće. Možda im čak i polazi za rukom ali se nadamo da takav stil, sa njihove strane, neće zahvatiti i ostale postrojbe. Vjerujem da im to uspjeva jer očigledno neki "pametnjaković" ih navodi po bojištu doslovno poput šahovskih figura, dok ostali zapovjednici nemaju te kognitivne sposobnosti poput tog "genijalca". Nije šah lako igrati.

Tvom prijatelju/poznaniku želim što brži oporavak u normalu i hvala mu što se žrtvovao, uistinu mu od srca hvala. Nije ratovanje za svakoga.
26.07.2023 | 13:25
Dečki,

ovo su VDV (vozdušno desantnije voiska) postrojbe. Zračno-desantne snage. To je najbolje što imaju i oni su i navikli na to; konstantno pomicanje, pokret... Iz toga (što se oni bore tamo) samo iščitavam da im je ostatak snaga za _urac/nema ih uopće i ovi moraju ići na prvu liniju držati položaje i pritom emulirati kao da ih je triput više, nego ih zapravo jest. Zato konstantan manevar
26.07.2023 | 15:23
Ribar javlja o navodnom velikom pokretu AFU na jugu, smjer Zaporižja. No, uzmimo ovo sa zrnom soli, počesto se dogodi da ruski bloggeri dojave vijest o ovakvim velikim pokretima AFU koje su onda ruske snage hametice porazile/odbile nakon herojskog okršaja pri čemu je uništeno 87 leoparda i 65 bradleya. Sličnu je vijest, naime, lansirao i prije tri dana, pa zato pozivam na oprez.

F18cQpYXoAA8taa.png


F18h4p_WYAEVUYa.jpeg
26.07.2023 | 16:20
Djuro genijalac kaže:
Dečki,

ovo su VDV (vozdušno desantnije voiska) postrojbe. Zračno-desantne snage. To je najbolje što imaju i oni su i navikli na to; konstantno pomicanje, pokret... Iz toga (što se oni bore tamo) samo iščitavam da im je ostatak snaga za _urac/nema ih uopće i ovi moraju ići na prvu liniju držati položaje i pritom emulirati kao da ih je triput više, nego ih zapravo jest. Zato konstantan manevar


www.kyivpost.com/post/19875

> Ukrainian Trap Annihilates Russian Troops Near Bakhmut, Kyiv Infantry Gains Ground

> A group of russian elite VDV is completely annihilated in South #Klishchiivka
26.07.2023 | 16:22
IMG_4418.jpeg
26.07.2023 | 23:16
jura22 kaže:
IMG_4418.jpeg


Ova karikatura nam želi reći da bi Ukrajina i EU prosperirali kad bi Rusija progutala Ukrajinu i tko zna koga sve još i kad bi EU pustila Putina da financira i dovede na vlast krajnje lijeve i desne stranke koje bi onda svoje zemje povukle iz EU.

To bi trebalo biti logično? Prosperitet kroz propast?

Sad nam treba i još jedna karikatura koja prikazuje prosperitet Rusije uslijed sankcija.
27.07.2023 | 06:47
A gdje ti vidis Rusiju?
Karikatura kaze da je USA ta koja ce odrediti sudbinu Ukajine i EU tako sto ce nas baciti u ponor a o i su osigurani tregerima.

Preneseno, USA preko rata u Ukrajini zeli baciti na koljena EU da bi ostvarila svoje financijske interese. Uvijek je tako bilo i uvijek ce tako biti.
27.07.2023 | 09:26
jura22 kaže:
A gdje ti vidis Rusiju?
Karikatura kaze da je USA ta koja ce odrediti sudbinu Ukajine i EU tako sto ce nas baciti u ponor a o i su osigurani tregerima.

Preneseno, USA preko rata u Ukrajini zeli baciti na koljena EU da bi ostvarila svoje financijske interese. Uvijek je tako bilo i uvijek ce tako biti.


A da li je bilo dobro kad je USA spasila Evropu i Rusiju od Hitlera ? Sad ponovo to radi, spašava Evropu, samo sad od istočnjačkog Hitlera.
27.07.2023 | 13:29
Vidjeli smo sto ostane od zemlje kada Amerikanac "spasava".
Karikatura pokazuje pravo stanje stvari.
USA nas bude gurnula u recesiju. U stvari vec nas je gurnula, a mi naivno pusimo da je tome kriv Putin.
27.07.2023 | 13:34
Izgleda da su AFU ušle u/oslobodile Staromajorske. To je južni, zaporiški smjer. Izvor je ruski, ali u njemu se spominju snage DPR-a, dok po svim dostupnim podacima taj sektor drže/držale su redovite ruske snage. Moguće da se gubitak ovog bitnog mjesta na ovom pravcu tako pokušava umanjiti (nisu tu bile 'prave' ruske jedinice, nego DPR).

F2Bu_6AWEAAwEgp.png



F2BvAYBXkAE-37K.jpeg
27.07.2023 | 19:25
Stvari su se počele kretati. Staromajorske je potvrđena informacija (sam Zelenski ju je potvrdio). No, imamo i novi razvoj oko Rabotina.

AFU su pred ulaskom u naselje, ali na način da su obišli glavne obrambene crte i dolaze, kako je ono rekao ravatelj bolnice u Mostaru, 'sazad'.

F2DuTtJWAAMp1fl.png


Osim toga, jučer je Rusija izvela dosad najkompleksniji zračni napad na Ukrajinu. Mnogobrojne lansirne točke, razne vrste projektila (krstareći i balistički), razni pristupni vektori, razne putanje. Cilj je bio aerodrom Starokostijantyniv s kojeg polijeću Su-24 koji nose Storm Shadowe. Storm Shadow se pokazao neriješevim problemom za Ruse, a otkako je UK skinula zabranu s gađanja ciljeva na Krimu, to radi izuzetnu štetu ruskom ratnom stroju do te mjere da su za ovaj napad odvojili nevjerojatna 36 krstareća i 4 balistička projektila ne bi li uništili sedam (7) Su-24 koji su modificirani da mogu ispaljivati Storm Shadow (jedan Su-24 može odjednom ponijeti dva Storm Shadowa). Ukrajinska PZO je poskidala SVE krstareće projektile (svih 36 komada) dok ova 4 balistička nisu pogodili ništa vrijedno spomena.
Ukratko, spaljeni silni novci, učinak nula bodova za rusku stranu.
27.07.2023 | 20:28
Tako ti je to kad si kratkovidi idiot. Jos i pijan, a mislis da si strateg

Da su malo manje rokali po zitnim silosima i civilima opcenito, mogli su ispaliti 80 raketa umjesto 40 na aerodrom, pa bi nesto i proslo. Logicno.

Mislim da je to bilo 2021. u Siriji, ono kada je rezim koristio kemijsko oruzje na civile. USA je opalila 110-120 Tomahawka u jednom rafalu. A dodatno su pucali i Francuzi i Englezi svoje neke rakete.

To se tako radi. Ne postoji PZO koja to moze obraniti, ne znam da je koliko slojevita.

Kad su vec Rusi saznali lokaciju SU-24, to je apsolutno najvazniji cilj na bojistu i trebalo ga je i tretirati kao takvog. Medjutim, oni upropaste tu sansu, jer im je prece bilo terorizirati civile diljem Ukrajine i trositi dalekometne resurse na to.
27.07.2023 | 21:57
jura22 kaže:
Vidjeli smo sto ostane od zemlje kada Amerikanac "spasava".
Karikatura pokazuje pravo stanje stvari.
USA nas bude gurnula u recesiju. U stvari vec nas je gurnula,a mi naivno pusimo da je tome kriv Putin.


budimo realni. evropa je nakon drugog svetskog rata okupirana od strane USA. al to je meka okupacija. sta bi bilo da je evropa okupirana od strane nacisticke nemacke ili komunistickog sovjetskog saveza - u slucaju da se ameri nisu umesali?
slicno i sada. da se niko nije umesao sada oko ukrajine, hajde da nagadjamo razvoj dogadjaja.
tako da mislim da je ovako manja steta.
28.07.2023 | 08:45
Ender,

Pa imali smo stvarni primjer Njemacke. Isti narod, isti jezik. Pola pod istokom, pola pod Zapadom.

Tu svako palamudjenje prestaje.

Imas i danas Koreju. Jedni su tehnoloski div, a drugi su gladni.

Nikada nikome Rusija nije srecu donijela. Cak ni svom vlastitom narodu.
28.07.2023 | 08:49
pa to je i bila poenta mog komentara.
da se ameri nisu umesali u drugom sv. ratu i onoliko pomagali i sovjetski savez i druge, evropa bi samo imala izbor izmedju konc logora i gulaga.
28.07.2023 | 10:35
To je sasvim točno i nema spora. Samo da upitam, je li netko ovdje pročitao "Brave New World" Aldousa Huxleya? To što si uvjeren da ti je lijepo, i zadovoljan svojim životom, i dalje ne znači da si slobodan.
28.07.2023 | 13:11
smayoo kaže:
To je sasvim točno i nema spora. Samo da upitam, je li netko ovdje pročitao "Brave New World" Aldousa Huxleya? To što si uvjeren da ti je lijepo, i zadovoljan svojim životom, i dalje ne znači da si slobodan.


Smayoo, to ti je filozovsko pitanje. Pravo je pitanje, da li želiš imati wc u stanu, kući i biti porobljen, ili voliš da sereš gdje god stigneš i biti slobodan ! Što je tvoj izbor ?
28.07.2023 | 13:32
Moj izbor je očit, kao i svih nas ovdje, Apple korisnika itd. Očito više volim komfor od (apsolutne) slobode. Samo sam želio skrenuti kako nismo slobodni samo zato što nam je "osloboditelj" rekao da "we bring you freedom and democracy".
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 29 minuta
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj
  • JOHN: Nekih posljedica mora biti. Meni recimo ne pada na pamet u vlastitoj zemlji javno ponižavat
  • Kloba: Mada, nije mi baš ok da svako ko se pokenja na netu hapsimo. Pogotovo ako je Srbin. Baš ono. Jadno. Šta je to - pismeni delikt?
  • Kloba: Ali današnji post/vapaj - "Jel može razmena za Severinu?"
  • Kloba: I da, još jedna novost. Opet priveli Trifunovića. Sa Bajakova, gdje je došao i samo se približio našem cariniku da pita jel sada sve OK jer je godina dana prošla od zabrane ulaska u HR na godinu. I ovaj brže bolje, marica pa 800 km do Splita. Razlog, vrijeđanje na X-u od lani. Ustaše ovo ono
  • Kloba: Postoji razlog, čak je i logičan...
  • Kloba: Nego, tko zna zašto današnji mlađi nogometaši deru štucne?
  • Kloba: Tako da, to što je Jakirović očito isto htio poručiti "mlađem kolegi", mislim si da mu je ovaj samo kimuo i pomislio si "i trenersku diplomu ima svatko..." :)
  • Kloba: Oću reći, ovi mladi lavovi koji sada dolaze iz igračkih u trenerske uloge, pa to će gaziti klubove kao cipelarka deset na jednoga. Nema tu više "nema ponižavanja". Zna se ko je ko i ćao. A Dinamu je ovo velika lekcija i neka je
  • Kloba: I ovi su nas prešli ko plitak potok. Ima jedna anegdota sa SP-a u Brazilu da je isto to - nemojte ponižavati protivnika, navodno rekao Joakim Low Elfu na poluvremenu one utakmice s Brazilom, ali ovi ga nisu baš poslušali
  • Kloba: "..a sada hoću da ih zgazite!!!"
  • Kloba: Ma. A najbolji mi je Jakirović na kraju tekme koji 2očita bukvicu" Kompanyu. Ovaj mlađi od Modrića godina dana, doslovno smo kao repka igrali protiv njega (Belgijanac je), i kako je igrao u Manchester City-u čovjek je naučio okomiti nogomet do perfekcije. I to prenio radnišnim Švabama. Jer on im je na poluvremenu rekao (kada su naši izjednačili ili došli na gol razlike sa dva gola) "e,
  • drlovric: Dinamo se sinoc osjecao kao 70% HNL klubova kada igraju protiv njega. To samo govori koliko smo smijesna liga.
  • Kloba: IMa jedan kafić. Zove se Plavi devet. Nije zajebancija. Sada to koriste ko meme.
  • Kloba: Neka. Sada znamo koliko smo svjetosnih godina udaljeni od stvarnih prvaka liga petice
  • smayoo: Alo, dinamovci, šta se to igralo u Munchenu? Rukomet? :D
  • cariblanco: Rekorderi...iza dobrog konja se uvjek praši
  • drlovric: 9 komada. Ouch :)
  • cariblanco: Nova vrsta rata ?
  • cariblanco: The Death Toll from today’s Pager Attack in Lebanon has risen to 9, while the Injured has passed 3,000.
  • smayoo: Nažalost, da, Josip je zatvorio firmu i odselio u Njemačku :(. U Rijeci nema ništa drugo što je za preporučiti...
  • MacSlavko: To mi je zadnja opcija, ako nema ništa bliže Rijeci…
  • Yonkis: MacSlavko: iStyle?
  • MacSlavko: Off topic: Nisam znao da JM Elektronika više ne radi… Kamo sad odnijeti MBA 2020 na popravak?
  • Borisone: Dostupnost servisa i značajki po regijama: [link]
  • miomika: ne rade ni Live caption na Facetime-u ako je .hr primarni jezik :)
  • Zdravac: Inaće, upravo napravio update, i istina je, ne radi iPhone mirroring
  • Zdravac: Jebiga, to je osveta za usb-c, šteta, ali EU mora biti veća od jedne kompanije. Ja bi sigurno pronašao način da ih natjeram da omoguće to...
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)
  • Yonkis: big_mac imaš poruku
  • Yonkis: Borisone: vidio sam ga u 19:14 i to jer sam zaboravio chekirati :)
  • Borisone: Ne vide ga svi odmah u 19:00
  • big_mac: Pozdrav imam uključena beta ažuriranja i instaliran ios 18 RC. Zanima me kako mogu instalirati danas ovu finalnu službenu verziju? Isključio sam beta ažuriranja ali nemam apdejt
  • Yonkis: ..i? Jel se netko ažurirao?
  • Yonkis: Pročitao sam negdje da update ide na 1.7 milijardi uređaja. I to sve u jednom danu (čak i manje). Wow.
  • Yonkis: [link] Evo kad će update biti dostupan, da ne otvarate link, biti će u 19:00
  • Air: Moj problem je što sam pustio automatski update, za razliku od kompa gdje sam na 10.13. jer mi radi što mi treba raditi pa bolje ne riskirati i pokvariti.
  • Air: Nisam naveo problem potrošnje nego punjenja. I da, potrošnja je veća. Ali to traje već par dana.
  • m@xym: Sa jednim od novijih update-a su stavili dodatnu obavijest u Settings-ima od Battery, gdje ti fino kaže da je tijeku optimizacija sustava i da je potrošnja baterije veća.
  • m@xym: @Air, neposredno nakon update-a (pogotovo ako se radi o nekom značajnijem updateu, potrošnja baterije se značajno poveća zbog pozadinske aktivnosti procesora, pa potrošnja baterije tada nije relevantna.
  • Air: Apple je po pitanju šlampavosti i zlobe (programirano smanjenje trajanja baterije) postao opak igrač.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Gjuroo, Tito, Anonimci (586)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.43 Seconds

Provided by iJoomla SEO