Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


10.07.2024 | 18:09
Može pregovori, ovako:
10.07.2024 | 22:44
cariblanco kaže:
Sad imate Davorevu tezu o uzrocima rata u Izraelu, gdje je Izrael namjerno pustio takva događanja, da može etnički očistiti Gazu.


Ne, uopće nije namjerno i sada svojom daleko superiornom vojskom pažljivo love teroriste pri čemu su usputno ubili 40.000 (suluda brojka koja se svuda pojavljuje zadnjih dana) civila i djece, a mediji su totalno objektivni, nije dijete koje je rodila palestinska majka jednakovrijedno dijete, to su tek mali arapski lijeni prljavci koje treba počistiti... ali to je sve ok jer njih ubija američki saveznik. Problem tog golemog licemjerja je što se na zapadu normalizira jedan opasno deformiran društveni moral koji je istom logikom doveo do ovoga što imamo u Ukrajini.



Ukratko, da imamo sofisticiran simulator međunarodnih odnosa i da možemo simulirati razne scenarije, sasvim sam siguran da rata u Ukrajini ne bi bilo da zapadna strana nije godinama uspostavljala presedane u svoju korist, a na štetu ostalih. Već da UN funkcioniraju onako kako je zamišljeno, svega toga ne bi bilo. A znamo kako je krenulo i tko je prvi zlorabio svoju moć da bude "svjetski policajac", ali onaj koji stvari kroji po svojim pravilima i svojim interesima.
10.07.2024 | 23:44
Ok, to je tvoja teza, a o mojoj niti riječi ? Mogu se složiti da reakcija zapada nije ista i nikad neće biti, jer nam je važniji onaj koji je bliži, to je jednostavno tako i to se ne može promjeniti. Istina je da je mogu reći da svim ljudima ovdje u raspravi žao tih žrtava i da nitko ne likuje u tome.

Reci koju riječ o tome, da li je putinu odgovarao rat u Gazi ? One Serjože koji su vikali davaj, davaj, kad su upadali u vojnu bazu, to su američki agenti, koji namjerno govore ruski ?

Prvi tvoj pasus iznad slike mi je jasan jer si ogorčen, ali onaj pasus ispod slike mi nije jasan. Kako to misliš da Ukrajine ne bi bilo, to mi nije jasno.

Gle svjetski policajac je zato što mu se može, kao i zašto pas liže jaja, jer može. To ti je tako kroz povijest, od ; Perzijskog, Rimskog i ostalih carstvima, vladaju dok vladaju i dok se ne sruše. Mislim da je glupo o tome raspravljati, jer niti ja i ti nismo isti na ovom forumu, da ne idemo u širinu.

Za kraj jedno pitanje. Da je situacija skroz kontra, da su rusi svjetski policajci, da li bi tvoja reakcija bila ista ?
11.07.2024 | 00:05
Dat ću ti jedan plastični primjer "dvostrukih standarda" i zašto je to tako. Sigurno se sjećaš tragedije vatrogasaca na Kornatima, gdje ih je izginilo 8-9, sad se više i ne sjećam. Imamo nedavno u Srbiji (školu neću spominjati, jer je to van svake pameti i nije tema za usporedbu ) gdje onaj majmun pobio isto toliko mladih ljudi dan nakon tragedije u školi. Sad normalno je da su oba slučaja tragedije, ali kako su to naši mediji propratili. Hoću reći omjer informacija, prema tim događajima.

Normalno da je naš popraćen više i s većom pažnjom, ali to ne znači da nitko od nas ne suosjeća s mladim ljudima koji su poginuli u Srbiji.
Hoćeš jedan detalj, koji se je dogodio u Istri, dan nakon tragedije u školi. Prodavačica na placu je čula razgovor muža i žene i pitala je, a vi niste odavd. Ne mi smo iz Beograda, tad ih je ta kumica zagrlila i počela plakati zajedno s njima.

Ovo ti pišem jer si ponekad grub prema nama i smatraš nas licemjerima i da nemamo empatiju.
11.07.2024 | 02:28
Da ne mislite da se samo španciram po Argentini, evo vam dokaz da i nešto radim Milei je najavio ulazak Argentine u NATO, kao i kupovinu 25 ili 35 F-16, tako da od BRIKS nema niš, jer kad mi je došao pod noge u Yacyreta, ja sam mu objasnio neke stvari i čovjek je promjenio mišljenje

Ok, ovo može i pod humor, ali mi je jako znakovit položaj Srbije, gdje je vlasnik Pink_a Željko Mitrović ( čitaj Vučić ) rekao prije cca pet dana, da više neće stolovati na njegovoj tv Rusofili i širiti taj narativ. Jer tamo su fakat gostovali, kakti neki analitičari, koji nemaju niti jedan znastveni rad, a mnogi od njih nisu nikad niti putovali izvan Srbije i prodavali svoju maglu. Tako da se sad u Srbiji ostao samo Happy s Marićem. Zašto ovo pišem, zato ako Vučić, kakav god da je, a sigurno nije glup, mjenja kurs, to je jako znakovito i liči mi na 43_ću

x.com/NOELreports/status/1810365941714399717
11.07.2024 | 06:03
dpasaric kaže:
cariblanco kaže:
Sad imate Davorevu tezu o uzrocima rata u Izraelu, gdje je Izrael namjerno pustio takva događanja, da može etnički očistiti Gazu.


Ne, uopće nije namjerno i sada svojom daleko superiornom vojskom pažljivo love teroriste pri čemu su usputno ubili 40.000 (suluda brojka koja se svuda pojavljuje zadnjih dana) civila i djece, a mediji su totalno objektivni, nije dijete koje je rodila palestinska majka jednakovrijedno dijete, to su tek mali arapski lijeni prljavci koje treba počistiti... ali to je sve ok jer njih ubija američki saveznik. Problem tog golemog licemjerja je što se na zapadu normalizira jedan opasno deformiran društveni moral koji je istom logikom doveo do ovoga što imamo u Ukrajini.



Ukratko, da imamo sofisticiran simulator međunarodnih odnosa i da možemo simulirati razne scenarije, sasvim sam siguran da rata u Ukrajini ne bi bilo da zapadna strana nije godinama uspostavljala presedane u svoju korist, a na štetu ostalih. Već da UN funkcioniraju onako kako je zamišljeno, svega toga ne bi bilo. A znamo kako je krenulo i tko je prvi zlorabio svoju moć da bude "svjetski policajac", ali onaj koji stvari kroji po svojim pravilima i svojim interesima.




Rat između Rusije i Ukrajine trenutno dobija dosljedniju i intenzivniju medijsku pažnju širom svijeta, uglavnom zbog njegovih dalekosežnih implikacija na međunarodnu sigurnost i potencijala za veće geopolitičke posljedice. Nasuprot tome, konflikt između Izraela i Palestine, iako još uvijek značajan, dobija različitu pažnju a ovisno od neposrednosti nasilja i političkih dešavanja​.

Fokus na Ukrajinu odražava zabrinutost zbog neposrednih i velikih utjecaja na Evropu i globalni poredak, dok se konflikt između Izraela i Palestine, iako duboko utjecajan, često posmatra kroz prizmu dugotrajnih regionalnih sukoba i povremenog nasilja​. Tako ti je to kad si nuklearna velesila, možeš svakoga napasti ali i najviše te se osuđuje.
11.07.2024 | 08:56
cariblanco kaže:
Prvi tvoj pasus iznad slike mi je jasan jer si ogorčen, ali onaj pasus ispod slike mi nije jasan. Kako to misliš da Ukrajine ne bi bilo, to mi nije jasno.
.
.
.
Za kraj jedno pitanje. Da je situacija skroz kontra, da su rusi svjetski policajci, da li bi tvoja reakcija bila ista ?


Mislio sam na to da Rusima (ili bilo kome drugome) ne bi na pamet palo da njihov vojnik kroči u drugu, nezavisnu i međunarodno priznatu, članicu UN-a da sustav funkcionira, da se svi toga drže, da se "međunarodno pravo" zaista poštuje i da su svi pred njim jednaki. Da se odluke o međunarodnim vojnim intervencijama donose zajednički na razini Vijeća UN-a i da se zemlje koje to ne poštuju dogovorno kažnjavaju od strane cijelog svijeta. No, kako to izgleda od WW II do danas dobro znamo i gole su činjenice tko je predvodnik takvog ponašanja mimo ostalih "sustanara" ovog planeta. I ok, neko vrijeme to drugi sustanari gledaju i trude se ostati moralni, ali onda kada netko preuzme pravo da sve kontrolira i o svemu odlučuje u skladu sa svojim interesima, onda i drugi koji imaju mišiće će se početi tako ponašati. Čemu sada svjedočimo.

Drugi pitanje: naravno da bi moja reakcija bila ista, rekao bih čak subjektivno intenzivnija (ono što vi i dalje ne kužite) jer ja navijam za naš zapad (logično) jer sve moje je tu, a i moja kultura i svjetonazor su zapadni. Druga je stvar što ne navijam za ovakav zapad kojim ne vladaju dobri ljudi nego bezobzirna korumpirana elita koja vodi ovakve ratove na račun nas koji im plaćamo porez ili to plaćamo životima kada se njima sprdne jer nas gledaju kao kmetove i potrošnu robu dok su oni i njihova djeca zaštićeni od svega. Rat u Ukrajini je američki projekt i njihov ciljani proxy rat iz vojnih i ekonomskih interesa. Napinjali su Ruse u svojoj pohlepi dok ovi nisu pukli, a sada kada Rusi igraju američku igru i sada odjednom to nije u redu. Vidjet ćemo hoće li Bidenovi lutkari uspjeti namjestiti izbore uz pomoć ilegalnih migranata kojima daju pravo glasovanja (?!?) ili stiže možda manje zlo u obliku Trumpa. O tome ovisi mnogo toga u Ukrajini. Toliko o tome koliko je to njihov rat. Onako iz daljine izgleda da vojni lobi strahuje od Trumpa jer bi on sve to brzo završio jer zna da su ratovi loši za posao (osim ako ne proizvodiš oružje ili si BlackRock koji bi sve to kupio i obnavljao).
11.07.2024 | 09:01
cariblanco kaže:
Da ne mislite da se samo španciram po Argentini, evo vam dokaz da i nešto radim Milei je najavio ulazak Argentine u NATO, kao i kupovinu 25 ili 35 F-16, tako da od BRIKS nema niš


BRICS je skraćenica od Brasil-Russia-India-China-South Africa. Argentina je u teškoj ekonomskoj depresiji već desetljećima i nije nikad ni bila ni u talonu razmatrana za učešće u tom bloku.

A to što bi Argentina u NATO - pa to ne može. NATO je NORTH Atlantic Treaty Organization, a Argentina je južni Atlantik.
11.07.2024 | 09:07
mozda su Tursku primili u NATO jer je nekada otomanska imperija izlazila na Atlantik
11.07.2024 | 09:28
Ne, nego je Sredozemlje spojeno sa sjevernim Atlantikom.
11.07.2024 | 09:37
dpasaric: "ne navijam za ovakav zapad kojim ne vladaju dobri ljudi nego bezobzirna korumpirana elita koja vodi ovakve ratove na račun nas koji im plaćamo porez ili to plaćamo životima kada se njima sprdne jer nas gledaju kao kmetove i potrošnu robu dok su oni i njihova djeca zaštićeni od svega." - ista priča i u Rusiji. Al ista.
Zamisli da si u Rusiji i napišeš "ne navijam za ovakvu Rusiju kojom ne vladaju..", ne bi pogriješio ali možda ne bi mogao to napisati online.
"Vidjet ćemo hoće li Bidenovi lutkari uspjeti namjestiti izbore uz pomoć ilegalnih migranata kojima daju pravo glasovanja (?!?) ili stiže možda manje zlo u obliku Trumpa" - zato bi trump sve ilegalne migrante vratio otkud su došli, silom, i vratio njihove poslove amerikacima jer "they took our jobs". OK, ti ilegalni migranti definitivno pridonose budžetu i ekonomiji amerike pa ne vidim kako su ilegalni osim na papiru. Također, znači li to da si oprijedeljeni Republikanac ako je trump manje zlo od ta dva (Biden/trump)?
Svaka svjetska velesila, bila to Kina, Rusija, Indija, Amerika, ovisno o tome po čemu je "velesila" će utjecati na svjetski poredak i pomicati vagu u svoju korist.
Davore, ti bi bratsvo i jedinstvo, svjetski mir, ljubav i pomirenje svih. Tko to ne bi? Sukoba će uvijek biti, jer nismo svi isti i nemamo istu vjeru a ni povijest. Ako je išta konstanta onda je to gramzivost za tuđim teritorijem iz raznoraznih pobuda, žudnji itd..
I dalje preferiram neki stil demokracije a ne jednoumlja, preferiram slobodu izražavanja a ne zatiranje istog, nisam se rodio u kini, rusiji ili sj. koreji pa da ne znam za ništa drugo osim stila koji vlada u tim zemljama i da sam uvjeren da ništa drugo ne valja i da je to ugroza za moj vlastiti boljitak i državu i da se treba boriti protiv toga pod cijenu života.

Ali Rusi ne igraju američku igru, ne šire jednake vrednote po kojima je zapad poznat a svi rusi bi htjeli da je rusija poput zapada, zar ne? Ali da je to zapad po ruskom modelu koji je zapravo nešto sasvim drugo. Isto kao što je ISIS htio proširiti svoju ideologiju pa se ni islamske zemlje nisu baš složile sa tim njihovim stavovima. Kao ni Talibani, koji bi ito tako htjeli da više sličnih zemalja budu kao oni ali su ostali rekli thanks, but no thanks.
11.07.2024 | 09:41
smayoo kaže:
Ne, nego je Sredozemlje spojeno sa sjevernim Atlantikom.


da, to je to. a i reke koje proticu kroz NATO clanice Makedoniju i Madjarsku se ulivaju u Crno more, koje je spojeno sa Mediteranom, koji je kao sto je poznato spojen sa S. Atlantikom
11.07.2024 | 09:46
cariblanco kaže:
Prvi tvoj pasus iznad slike mi je jasan jer si ogorčen, ali onaj pasus ispod slike mi nije jasan. Kako to misliš da Ukrajine ne bi bilo, to mi nije jasno.

Da rata u Ukrajini a ne da Ukrajine ne bi bilo..
11.07.2024 | 10:47
Vidjet ćemo hoće li Bidenovi lutkari uspjeti namjestiti izbore uz pomoć ilegalnih migranata kojima daju pravo glasovanja (?!?) ili stiže možda manje zlo u obliku Trumpa. O tome ovisi mnogo toga u Ukrajini. Toliko o tome koliko je to njihov rat. Onako iz daljine izgleda da vojni lobi strahuje od Trumpa jer bi on sve to brzo završio jer zna da su ratovi loši za posao (osim ako ne proizvodiš oružje ili si BlackRock koji bi sve to kupio i obnavljao).


Svako normalan strahuje od Trumpa.


Trump je svojim načinom vladanja i ponašanja na geopolitičkoj sceni značajno utjecao na globalne geopolitičke sukobe. Njegova administracija je naglašavala politiku “America First,” koja je uključivala povlačenje iz međunarodnih sporazuma i organizacija, što je dovelo do povećane globalne nesigurnosti.

Odnosi s Kinom: Trumpova administracija je usvojila oštru retoriku prema Kini, uključujući trgovinske ratove i sankcije, što je dovelo do fuck off između dvije zemlje. Trump je uveo visoke carine na kinesku robu, što je izazvalo mjere Kine i doprinijelo globalnoj ekonomskoj nestabilnosti.

Bliski Istok: Trump je priznao Jeruzalem kao glavni grad Izraela, što je dodatno pogoršalo izraelsko-palestinski sukob. Također, povlačenje SAD-a iz iranskog nuklearnog sporazuma povećalo je tenzije u regiji i dovelo do ponovnog uvođenja sankcija Iranu, što je dodatno destabiliziralo Bliski Istok.

Transatlantski odnosi: Trump je često kritizirao NATO saveznike zbog neadekvatnog doprinosa u financiranju saveza, što je izazvalo napetosti unutar NATO-a i dovelo do pitanja o trajnoj posvećenosti SAD-a kolektivnoj sigurnosti.

Rusija i Ukrajina: Iako je Trumpova administracija uvela sankcije Rusiji zbog aneksije Krima i sukoba u istočnoj Ukrajini, sam Trump je često izražavao simpatije prema ruskom predsjedniku Vladimiru Putinu, što je izazvalo kontroverze i sumnje u dosljednost američke politike prema Rusiji.

Trumpova politika i retorika su pridonijeli povećanoj neizvjesnosti i nestabilnosti u međunarodnim odnosima. Njegova sklonost unilateralizmu i protekcionizmu izazvala je zabrinutost među saveznicima i povećala tenzije. Sankcije i carine kaoinstrument vanjske politike stvorili su dodatno ekonomsko i političko sranje na globalnoj sceni.

Trumpov pristup geopolitici bio je kontroverzan i polarizirajući, s dugoročnim posljedicama po međunarodni poredak i stabilnost.

Trump je izjavio da bi mogao zaustaviti rat u Ukrajini u roku od 24 sata. Ko zovnuo bi on Zelenskog i Putina. Zelenskog da postigne dogovor a Putinu prietio sa povećanjem američke podrške Ukrajini ako ne pristane na mir. Međutim, on je imao priliku zaustaviti sukobe tijekom svog mandata, ali to nije učinio​. Zato ne može neko ko je Naranđast, kurvar, propalica, lažov, hohstapler i egoman biti bolji od nikog.
11.07.2024 | 12:44
Svi moji vozaci su glasali za Bidena. Pricam o uzorku 100 ljudi koje osobno poznajem. Kampanja cijela je bila medju africkom poopulacijom u USA da se taj covjek izglasa jer "Trump ne voli crnce".

Vozac koji se ne zna potpisati na otpremnicu robe je zaradjivao je tada 8-9-10K dolara tjedno (minus njihovi operativni troskovi kao gorivo, cestarine, osiguranja i sl).

Danas rade za niti pola od toga uz duplo skuplje zivotne troskove, pa sada svi govore da ce glasati za Trumpa jer "no good business today"

Crnce vise niko ne spominje
11.07.2024 | 13:24
Tako i ovdje ljudi rezoniraju, što je tu čudno? Vlast se promijeni, u mandatu nove vlade se iskažu posljedice politike prethodne vlade, a neuk narod zaključuje kako su pogoršanju krivi ovi novi jer "dok su bili oni stari, sve je bilo super"
Glupost je teška i neizlječiva bolest, ponajprije zato što je glup čovjek - glup vlastitim izborom. Ne želi razmišljati i ne želi ništa učiti te ima o sebi mišljenje da zna neusporedivo više nego što zaista zna. Dunning-Krugerov efekt...
11.07.2024 | 13:56
dpasaric kaže:
cariblanco kaže:
Prvi tvoj pasus iznad slike mi je jasan jer si ogorčen, ali onaj pasus ispod slike mi nije jasan. Kako to misliš da Ukrajine ne bi bilo, to mi nije jasno.
.
Za kraj jedno pitanje. Da je situacija skroz kontra, da su rusi svjetski policajci, da li bi tvoja reakcija bila ista ?


Mislio sam na to da Rusima (ili bilo kome drugome) ne bi na pamet palo da njihov vojnik kroči u drugu, nezavisnu i međunarodno priznatu, članicu UN-a da sustav funkcionira, da se svi toga drže, da se "međunarodno pravo" zaista poštuje i da su svi pred njim jednaki. Da se odluke o međunarodnim vojnim intervencijama donose zajednički na razini Vijeća UN-a i da se zemlje koje to ne poštuju dogovorno kažnjavaju od strane cijelog svijeta. No, kako to izgleda od WW II do danas dobro znamo i gole su činjenice tko je predvodnik takvog ponašanja mimo ostalih "sustanara" ovog planeta. I ok, neko vrijeme to drugi sustanari gledaju i trude se ostati moralni, ali onda kada netko preuzme pravo da sve kontrolira i o svemu odlučuje u skladu sa svojim interesima, onda i drugi koji imaju mišiće će se početi tako ponašati. Čemu sada svjedočimo.


Sam si ovdje nemalo puta naglašavao da je Rusija svjetska nuklearna sila i da za nju ne vrijede pravila kao za većinu svijeta. Samim time si opravdavao mogućnost "da njihov vojnik kroči u drugu, nezavisnu i međunarodno priznatu, članicu UN-a".
Kako sam već pisao, već oko 30 godina mrmljam zbog ratova koje je Zapad stvarao zbog svojih interesa, a sada jednako mrmljam zbog sranja koje radi Rusija.
Ti mrmljaš protiv Zapadnog načina "vođenja politike", a onda s tim "neargumentom" opravdavaš ponašanje Rusije jer "to rade i drugi". To je licemjerno.

Drugi pitanje: naravno da bi moja reakcija bila ista, rekao bih čak subjektivno intenzivnija (ono što vi i dalje ne kužite) jer ja navijam za naš zapad...


Ok... Sad si priznao i da navijaš, što će reći da tvoji stavovi nisu baš toliko objektivni, realni i kritički. Nadam se da si svjestan koliko puta si osudio "navijanje" u raspravi s neistomišljenicima.
11.07.2024 | 14:00
smayoo kaže:
cariblanco kaže:
Da ne mislite da se samo španciram po Argentini, evo vam dokaz da i nešto radim Milei je najavio ulazak Argentine u NATO, kao i kupovinu 25 ili 35 F-16, tako da od BRIKS nema niš

BRICS je skraćenica od Brasil-Russia-India-China-South Africa. Argentina je u teškoj ekonomskoj depresiji već desetljećima i nije nikad ni bila ni u talonu razmatrana za učešće u tom bloku.
A to što bi Argentina u NATO - pa to ne može. NATO je NORTH Atlantic Treaty Organization, a Argentina je južni Atlantik.


Mislim da ova KARTA daje legitimno pravo Argentini da aplicira za članstvo u NATO-u.
Dakako, možda se i organizacija preimenuje u LiTO
11.07.2024 | 14:02
ja se sve nesto mislim da je dpasaric neka ruska AI, s namerom da nas provocira, zbunjuje i da troluje.
eto, mozda ova vrucina mi udarila u glavu
11.07.2024 | 14:35
Netko je spomenio kako se je obnovio Marijupolj, baš ljepo za tv kamere glavne ulice, a kad se digne dron dobije se realna slika.

postimg.cc/yJqcHF1k
11.07.2024 | 14:47
cariblanco kaže:
Netko je spomenio kako se je obnovio Marijupolj, baš ljepo za tv kamere glavne ulice, a kad se digne dron dobije se realna slika.
postimg.cc/yJqcHF1k


Potemkinova sela, ne?

"Potemkinova sela je fraza, koja označava nešto – što u stvarnosti ne postoji, već postoji samo kao privid i opsjena.
Ova metafora nazvana je po ruskom vojskovođi i knezu Grigoriju Aleksandroviču Potemkinu, koji je u vrijeme Rusko-turskog rata 1787. – 1792. postao namjesnik novoosvojenih krajeva (Krim i priobalje Crnog mora). Potemkin je tada po opustjelim stepama južne Rusije dao sagraditi pored puta (kojim je carica Katarina II. sa svojom pratnjom imala kretati) lažna sela kulise, s lažnim seljacima (manekenima), lažnim pastirima i lažnim stadima (koja su premještana po potrebi). Time je obmanuo caricu Katarinu II., koja je prolazeći tuda 1787. na svom putu za Krim, vidjela lažnu sliku brze i uspješne obnove kojom je rukovodio Potemkin."


Povijest se ponavlja, s tim što je ovaj puta "Car" izgradio kulise da obmani narod.
11.07.2024 | 15:39
drlovric kaže:
Svi moji vozaci su glasali za Bidena. Pricam o uzorku 100 ljudi koje osobno poznajem. Kampanja cijela je bila medju africkom poopulacijom u USA da se taj covjek izglasa jer "Trump ne voli crnce".

Vozac koji se ne zna potpisati na otpremnicu robe je zaradjivao je tada 8-9-10K dolara tjedno (minus njihovi operativni troskovi kao gorivo, cestarine, osiguranja i sl).

Danas rade za niti pola od toga uz duplo skuplje zivotne troskove, pa sada svi govore da ce glasati za Trumpa jer "no good business today"

Crnce vise niko ne spominje

x.com/ashleyschapitl/status/1811341451604656608 - Milijunaši ne mogu više izbjegavati porez kao što su to činili pod Trumpovom administracijom. Trump je toliko unazadio ameriku da sada ispaštaju pod Bidenom. Dupli životni troškovi, tell me about it. Samo u USofA je poskupilo, čudnog li čuda?! Zarađivali su više? Na uštrb čega ili koga?
@tino1: zaboravio si dodati pedofil u nizu trumpovih uspjeha, kao što je uspio i sa svojim mnogim tvrtkama. Lijepo bi on vodio ameriku u ekonomski prosperitet. Srećom pa kad je pobjedio, a to nisu očekivali, nisu baš imali vremena posložiti karte kako bi nastavio dalje vladati (ok, uspio je ubaciti svoje 2 figure u Vrhunski sud) ali zato sa ovim svojim Projektom 2025 ne prepušta ništa slučaju. Sretno Ameriki i amerikancima sa Trumpom.
11.07.2024 | 15:54
dpasaric kaže:
Vidjet ćemo hoće li Bidenovi lutkari uspjeti namjestiti izbore uz pomoć ilegalnih migranata kojima daju pravo glasovanja (?!?) ili stiže možda manje zlo u obliku Trumpa.

thehill.com/homenews/house/4764972-house...er-eligibility-bill/ - House passes bill to ban noncitizens from voting in federal elections. Nije baš sve tako čisto poput "bidenovi lutkari"..
11.07.2024 | 18:09
GF4YijXWEAIzhbY.jpeg
11.07.2024 | 23:07
Stop kažete na okupaciju komentara u našim tiskovinama, tamo gdje se spominje rat u Ukrajini. Znači priča se o svemu, ali se njigdje ne spominje onog zbog kojeg nema možda pola milje ljudi ili više i onog tko je napravio stratište od istočne Ukrajine. To je tabu tema i onda se dere po svom. Evo vam jedan primjer s indexa, koji je okupiran a mnogi korisnici na kuže da su topovsko meso klikova od koji ovi žive.

"Populistička, desničarska Alternativa za Njemačku (AfD), koja je na meti optužbi za proruska stajališta" - znaci ako nemas isto misljenje kao vladajuci I ako ne das da ti ispiru mozak medijima I politicarima onda si proruski orjentiran hahahhahahahha Goebelsa bi bilo sram ovolike propagande I jednoumlja. Zelis mir - prorus Zelis normalne odnose sa kinom - prorus Zelis da stane genocid u gazi - proruski Zelis da prestanu migracije I woke d_bilizam - prorus (i kozojeb) Zelis da se prestane davat novci poreznih obveznika za ukrajnu - prorus Zelis da se uvedu sankcije izraelu koji radi stotina puta vece zlocine od rusije - prorus Zelis da SAD odj_be od Europe I da EU prestane bit americka k_jica - prorus Itd itd. Sve sto je protiv zamisli neoliberalizma odmah si prorus, nize bice, kamenjarac, primitvac, isprdak, itd, a neoliberalizma Po svakom segmentu gori od nacizma, samo sto je Tek u pocetnom procesu, Ali napreduje brzo, dovoljno je pogledat EU danas I prije korone, kao da si preselio iz svicarske u tadzikistan"
12.07.2024 | 04:17
cariblanco kaže:
Stop kažete na okupaciju komentara u našim tiskovinama, tamo gdje se spominje rat u Ukrajini. Znači priča se o svemu, ali se njigdje ne spominje onog zbog kojeg nema možda pola milje ljudi ili više i onog tko je napravio stratište od istočne Ukrajine. To je tabu tema i onda se dere po svom. Evo vam jedan primjer s indexa, koji je okupiran a mnogi korisnici na kuže da su topovsko meso klikova od koji ovi žive.
"Populistička, desničarska Alternativa za Njemačku (AfD), koja je na meti optužbi za proruska stajališta" - znaci ako nemas isto misljenje kao vladajuci I ako ne das da ti ispiru mozak medijima I politicarima onda si proruski orjentiran hahahhahahahha...


I u ovoj našoj maloj zajednici na Jabučnjaku, gdje bih očekivao neku akademsku raspravu na višem nivou, Davora se prozivalo rusofilom samo zato što iznosi svoje mišljenje. Nije to baš ok.
Ok, ni on nije blag prema svojim neistomišljenicima, ali svejedno... Mislim da je "etiketiranje" jedna jako niska pobuda koja proizlazi iz nedostatka argumentacije ili stvarnog interesa za kvalitenu raspravu i dijalog.

U ovom periodu, da ne kažem da smo u 3. svjetskom ratu, s političke strane ne može se očekivati ništa drugo osim propagande.
U Domovinskom ratu, koliko god da smo imali pravo na obranu suvereniteta svoje novonastale države, naši mediji su širili propagandu, u najmanju ruku da podignu moral naših branitelja i sviju nas kao naroda.
JNA je odjednom postala "takozvana JNA" (etiketa) ili "srbo-četnička JNA" (etiketa), što je čak imalo i smisla. U trenutku kad je "JNA" javno okrenula cijevi prema hrvatskom narodu i prestala biti "tampon zona", JNA je, kao takva, prestala postojati i Miloševićevi snovi o prodaji sukoba svijetu kao "građanskog rata" su se rasplinuli. Tada je svima postalo jasno da JNA nije u "mirovnoj misiji" u Hrvatskoj, a pogotovo kad je krenulo sra*e u BiH...

Malo sam odlutao, al retroaktivno sam analizirao period rata u HR, a u zadnjih 20ak godina sam pratio propagandu i u "mirnodoPskom" vremenu. Da završim trkeljanje parafrazom... "Blago siromašnima znanjem..."
Manje inteligentni i ljudi lišeni logičkog razmišljanja uvijek će se povoditi za nekim vođama i njihovim trkeljanjem. Više inteligentni i logični ljudi će patiti jer će znati da njihova inteligencija i znanje ne mogu utjecati na tijek događaja u općem smislu. Svi mi (uzmi nešto gore, uzmi nešto dolje... nije baš "svi"), na kraju krajeva, dijelimo sudbinu prosječnog čovjeka.
12.07.2024 | 06:38
Gjuroo kaže:
Mislim da je "etiketiranje" jedna jako niska pobuda koja proizlazi iz nedostatka argumentacije ili stvarnog interesa za kvalitenu raspravu i dijalog.


+1
12.07.2024 | 06:48
Zanimjiva vijest jutros. Piloti koji su bombardirali bolnicu su dobili zadatak i oni su ga izvršili. Tek po povratku u bazu su shvatili što su napravili pa je jedan od njih prebjegao na Zapad.
12.07.2024 | 07:24
Ovaj Biden mi sve više izaziva osjećaj sažaljenja umjesto podsmijeha.
Kada je jučer pred svim čelnicima država NATO saveza Zelenskog pozvao na govornicu nazvavši ga "predsjednik Putin", to po meni već duboko krši 25. amandman američkog Ustava koji detaljno propisuje pitanje zdravlja POTUS-a.
Čovjek ima demenciju.
Znam da je Trump očajna alternativa, ali ono što mi nije jasno jest zašto su nakon četiri godine Bidenovih eskapada i pogoršavanja zdravstvenog stanja demokrati na predsjedničke izbore i dalje odlučili izaći na čelu sa Bidenom umjesto nekim mlađim kandidatom?
12.07.2024 | 07:51
IgorD kaže:
Zanimjiva vijest jutros. Piloti koji su bombardirali bolnicu su dobili zadatak i oni su ga izvršili. Tek po povratku u bazu su shvatili što su napravili pa je jedan od njih prebjegao na Zapad.
- zvuči kao propaganda.
Ako je od ruskih izvora, onda to ispada kao "jao jao tko je to naredio, saćemo ga prozvat i kaznit što nam je pilotima priuštio traumu. Vidite, nismo mi rusi svi tako krvoločni, ovo je bio čin nekog zapovjednika kojeg ćemo sada naći i procesuirati jer je oblatio majčicu Rusiju pred svijetom. Kajemo se što imamo takvog jednog zapovjednika, nije to bila općeprihvaćena odluka našeg zapovjedništva, to mi ne bi nikada".. bla bla bla... Yeah right.

Ako je ukrajinska propaganda onda to gledam kao "razdor" u ruskoj vojsci, nisu svi za jednoga i jedan za sve. I ako je to kao neka "utjeha" da nisu svi rusi/vojnici protiv Ukrajine.

Ako je stvarno prebjegao, kako je to uopće uspio? Zaista zanimljivo, već vidim da će u daljnjoj budućnosti biti dokumentarac a možda i film.
Može izvor te zanimljive vijesti?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 11 minuta
  • miomika: restartaj router. isto kao i Bonjour, nakon nekog vremena router se objesi i ne radi
  • big_mac: Nije nađen niti jedan airprint uređaj
  • big_mac: Pokušao sam sve navedeno ali uvijek isto
  • Kloba: Posljednji - baš za povezivanje inečega sa hp printerima: [link]
  • Kloba: Javi ako išta pomaže
  • Kloba: Ovo je troubleshoot sa stranica Applea: [link]
  • Kloba: Ovo? [link]
  • big_mac: Pokušao sam već tim putem ali ništa nisam našao sto je pomoglo.
  • Kloba: Ukucaj na Google ili YouTube, neko sigurno ima iste probleme i objavio je post kako to riješiti
  • big_mac: Jel zna netko kako rijesiti problem sa airprint na ios 18 a i prijašnjoj verziji ne mogu naći hp pisac
  • Kloba: Isprika, ipak je na kraju dobio 30 dana...
  • Kloba: Trifunović je navodno htio do Rijeke. Od tamo mu je žena s kojom se u međuvremenu oženio. I sad, poučen iskustvom (dobio je šest mjeseci uvjetno, ne 30 dana ja mislim), neće više vrijeđati preko X-a nego je hladno poručio: "uskoro postajem hrvatski državljan". I on i buraz oženili Hrvatice.
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj
  • JOHN: Nekih posljedica mora biti. Meni recimo ne pada na pamet u vlastitoj zemlji javno ponižavat
  • Kloba: Mada, nije mi baš ok da svako ko se pokenja na netu hapsimo. Pogotovo ako je Srbin. Baš ono. Jadno. Šta je to - pismeni delikt?
  • Kloba: Ali današnji post/vapaj - "Jel može razmena za Severinu?"
  • Kloba: I da, još jedna novost. Opet priveli Trifunovića. Sa Bajakova, gdje je došao i samo se približio našem cariniku da pita jel sada sve OK jer je godina dana prošla od zabrane ulaska u HR na godinu. I ovaj brže bolje, marica pa 800 km do Splita. Razlog, vrijeđanje na X-u od lani. Ustaše ovo ono
  • Kloba: Postoji razlog, čak je i logičan...
  • Kloba: Nego, tko zna zašto današnji mlađi nogometaši deru štucne?
  • Kloba: Tako da, to što je Jakirović očito isto htio poručiti "mlađem kolegi", mislim si da mu je ovaj samo kimuo i pomislio si "i trenersku diplomu ima svatko..." :)
  • Kloba: Oću reći, ovi mladi lavovi koji sada dolaze iz igračkih u trenerske uloge, pa to će gaziti klubove kao cipelarka deset na jednoga. Nema tu više "nema ponižavanja". Zna se ko je ko i ćao. A Dinamu je ovo velika lekcija i neka je
  • Kloba: I ovi su nas prešli ko plitak potok. Ima jedna anegdota sa SP-a u Brazilu da je isto to - nemojte ponižavati protivnika, navodno rekao Joakim Low Elfu na poluvremenu one utakmice s Brazilom, ali ovi ga nisu baš poslušali
  • Kloba: "..a sada hoću da ih zgazite!!!"
  • Kloba: Ma. A najbolji mi je Jakirović na kraju tekme koji 2očita bukvicu" Kompanyu. Ovaj mlađi od Modrića godina dana, doslovno smo kao repka igrali protiv njega (Belgijanac je), i kako je igrao u Manchester City-u čovjek je naučio okomiti nogomet do perfekcije. I to prenio radnišnim Švabama. Jer on im je na poluvremenu rekao (kada su naši izjednačili ili došli na gol razlike sa dva gola) "e,
  • drlovric: Dinamo se sinoc osjecao kao 70% HNL klubova kada igraju protiv njega. To samo govori koliko smo smijesna liga.
  • Kloba: IMa jedan kafić. Zove se Plavi devet. Nije zajebancija. Sada to koriste ko meme.
  • Kloba: Neka. Sada znamo koliko smo svjetosnih godina udaljeni od stvarnih prvaka liga petice
  • smayoo: Alo, dinamovci, šta se to igralo u Munchenu? Rukomet? :D
  • cariblanco: Rekorderi...iza dobrog konja se uvjek praši
  • drlovric: 9 komada. Ouch :)
  • cariblanco: Nova vrsta rata ?
  • cariblanco: The Death Toll from today’s Pager Attack in Lebanon has risen to 9, while the Injured has passed 3,000.
  • smayoo: Nažalost, da, Josip je zatvorio firmu i odselio u Njemačku :(. U Rijeci nema ništa drugo što je za preporučiti...
  • MacSlavko: To mi je zadnja opcija, ako nema ništa bliže Rijeci…
  • Yonkis: MacSlavko: iStyle?
  • MacSlavko: Off topic: Nisam znao da JM Elektronika više ne radi… Kamo sad odnijeti MBA 2020 na popravak?
  • Borisone: Dostupnost servisa i značajki po regijama: [link]
  • miomika: ne rade ni Live caption na Facetime-u ako je .hr primarni jezik :)
  • Zdravac: Inaće, upravo napravio update, i istina je, ne radi iPhone mirroring
  • Zdravac: Jebiga, to je osveta za usb-c, šteta, ali EU mora biti veća od jedne kompanije. Ja bi sigurno pronašao način da ih natjeram da omoguće to...
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Anonimci (787)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.55 Seconds

Provided by iJoomla SEO