Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


14.07.2024 | 22:58
Odgovori na pitanje, ne bavi se demagogijom.
14.07.2024 | 23:00
dpasaric kaže:
Yonkis kaže:
Lik je imao 12 godina kad je Trump došao na “vlast”. Ima i republikanaca koji se ne slažu sa njegovom retorikom i ideologijom.
A možda je samo htio nekoga impresionirati.
Prije da je neki lone gunman nego da je planirano od neke grupe.
20 godina i može kupiti M16. Divna država.


Ne, to je bio inside job, pa to je bilo jasno nakon što je onaj tip iz publike za TV rekao da je javio policajcima da je vidio tipa s puškom kako se penje na krov i oni nisu regairali.

Netko je lijepo sažeo:

Secret service had guns in the shooters direction.
The let him crawl onto the roof.
They let him get his rifle out.
They ignored other people screaming about the gun man.
They let shots get fired.
They killed him once Trump was down…
This was an inside job.


Jel ovo tvoj YT kanal ili od nekog frenda?

... mislim, koliko sam malo provjerio, autor (kreator YT kanala) je iz Rijeke, a Rijeka ipak nije neki veliki grad
14.07.2024 | 23:18
Ha? O čemu ti? Moj YouTube kanal?! Još najbolje da uz X svega što radim imam i neki lijevi YT kanal! Onako, dosadno mi je? Pazi ime kanala - "Balkan UFO"!

Ono malo što sam sada poslušao to je neki mladac po glasu. Što misliš, koliko godina moraš imati da kanal nazoveš Balkan UFO? Pravo pitanje je zašto ti gledaš takve stvari? Još ćeš postati kao naš kolega na forumu koji stalno prati srpske kanale i njihove političare.
14.07.2024 | 23:20
Nego, što vi mislite o ovome: imamo jasan pokušaj ubojstva s predumišljajem, jedno ubojstvo, te dvije teško ozlijeđene osobe, a Index poziva čitatelje da se pogledaju "fore" na račun žrtve. Je li to vama normalno i u redu?

A onda profesorica ustavnog prava na Pravnom fakultetu u Zagrebu Ana Horvat Vuković, nakon atentata na Trumpa, na svom Facebook profilu je objavila poruku: ”Umalo. Više sreće drugi put.”

Je li to normalno? I ona predaje pravo studentima?
14.07.2024 | 23:28
A što se tiče "inside job" hipoteze samo je pitanje jesu li zaista bili u zavjeri i namjerno radili propuste - ili je sigurnosna služba toliko neprofesionalna i amaterska da je bilo moguće da je tip bio "lone hunter", a oni baš toliko nesposobni i toliki ignoranti na upozorenja iz publike da se tako nešto dogodilo.

Ok, neću reći da nije teoretski čak i to moguće, ali zaista mi se čini da su male šanse za to.

A ono što je sasvim sigurno, dakle barem tu nema "vjerojatnosti", jest to da su korporativni mediji mjesecima prije izbora počeli pumpati ljude s "Trump = Hitler", "Trump prijetnja za američku demokraciju koju treba izbrisati..." i sve tako, naslov do naslova. A onda pogledaš koliko je Trump za svoje vlasti ubio ljudi, a koliko Obama (koji je još licemjerno dobio Nobela za mir!), pa se zapitaš koji su zapravo kriteriji u pitanju.

CNN izvještavanje:

14.07.2024 | 23:48
dpasaric kaže:
Ha? O čemu ti? Moj YouTube kanal?! Još najbolje da uz X svega što radim imam i neki lijevi YT kanal! Onako, dosadno mi je? Pazi ime kanala - "Balkan UFO"!

Zašto bi bio moj? Uostalom ono malo što sam sada poslušao to je neki mladac po glasu. Što misliš, koliko godina moraš imati da kanal nazoveš Balkan UFO? Pravo pitanje je zašto ti gledaš takve stvari? Još ćeš postati kao naš kolega na forumu koji stalno prati srpske kanale i njihovi političare.


Nije tvoj, OK ... ali nisi pogledao sve jer na 9:10 lik počinje pričati o BlackRocku i Vanguardu, a ti ih često spominješ pa eto paralele za moje pitanje ... a zašto sam to pogledao? Pa zato kaj mi je YT na pojam "atetnat na Trumpa" među prvih 10-ak rezultata ponudio i taj video.
14.07.2024 | 23:59
A BlackRock i Vanguard su brojke, tu barem nema "teorije zavjere", lako se vidi tko stoji iz nečega, pratiš tijek novca. Ako se dobro sjećam prije Elona Twitter je bio 65% u vlasništvu BlackRocka i njihovih firmi, a onaj ostatak Vanguard i ostali igrači s WEF klupe. I što je najbolje boljelo ih je dupe što proizvodi milijune $ gubitaka, njima je to bio vrhunski propagandni kanal, ali i analitički alat za javno mnijenje.
15.07.2024 | 00:13
Pa i taj s Balkan UFO kanala ne priča o vanzemljakima, nego o putu novca, vojnom lobiju, senilnom Bidenu,... ma pogledaj do kraja, biti će ko da slušaš sam sebe
15.07.2024 | 00:21
Bertone kaže:
Pa i taj s Balkan UFO kanala ne priča o vanzemljakima, nego o putu novca, vojnom lobiju, senilnom Bidenu,... ma pogledaj do kraja, biti će ko da slušaš sam sebe


Odlično, znači da neki mladi dečko kritički razmišlja. Jer mainstream media klonovi neprekidno djeluju na razgradnji društvenog tkiva potičući najniže strasti svojih čitatelja uskraćivanjem pristupa objektivnom izvještavanju. Tako indoktrinirane čitatelje je jednostavno upregnuti u zadanu agendu. To i nisu novinari, to su propagandisti vulgaris i predstavljaju stranu agenturu u vazalnim državnim entitetima.
15.07.2024 | 00:22
Clayton Morris na glas razmišlja o mogućnostima što se zaista dogodilo pri ovom atentatu:

15.07.2024 | 01:29
Bertone kaže:
Pa i taj s Balkan UFO kanala ne priča o vanzemljakima, nego o putu novca, vojnom lobiju, senilnom Bidenu,... ma pogledaj do kraja, biti će ko da slušaš sam sebe


Video koliko je potrebno da ti se upale lampice, za ono što stalno tvrdim. Sve se kakti slučajno podudara, što potvrđuje tezu da to ide iz istog centra. Sve ovo što nam Davor priopćava već dvije i pol godine je identična prepiska ruskih trolova, koji su nam okupirali komentare u novinama i nekim yt kanalima, društvenim mrežama. Mora se priznati na mnogo prizemniji način, jer je njegov intelekt, daleko iznad. Da i uvjek treba pratiti trag novca, ali ne Ruskog.
15.07.2024 | 07:02
dpasaric kaže:
A onda pogledaš koliko je Trump za svoje vlasti ubio ljudi


Lik je bio stalni gost onih Epsteinovih 'zabava' s maloljetnicama. Dakle, pedofil. To je gore od ubojice, IMHO.
15.07.2024 | 07:13
dpasaric kaže:
Nego, što vi mislite o ovome: imamo jasan pokušaj ubojstva s predumišljajem, jedno ubojstvo, te dvije teško ozlijeđene osobe, a Index poziva čitatelje da se pogledaju "fore" na račun žrtve. Je li to vama normalno i u redu?


Prvo, iskreno mi je žao ljudi koji su poginuli. Što se tiče Narančastog, mislim da je prigodna: tko sije vjetar, žanje buru. On se sprda sa žrtvama drugih nesreća i napada kad mu to zapaše, njegova empatija je dvostruko jača od hrvatskog svemirskog programa (dakle ne postoji ni u tragovima, čak niti naznakama), on je istinski zla osoba do srži, kako god ti to spinao. Ovo je jako dobro sročeno na tu temu i to je nešto što ja potpisujem. Nemam pojma tko je ta žena, ali svaka joj je na mjestu, ka Njegoševa.

x.com/smalls2672/status/1812483103211860106

dpasaric kaže:
A onda profesorica ustavnog prava na Pravnom fakultetu u Zagrebu Ana Horvat Vuković, nakon atentata na Trumpa, na svom Facebook profilu je objavila poruku: ”Umalo. Više sreće drugi put.”

Je li to normalno? I ona predaje pravo studentima?


Iz jedne druge rasprave izvlačim tvoj argument, ne zamjeri.

dpasaric kaže:
- kao da je to zakonom propisano!


Rekao bih da nema zakona koji joj priječi ovakvu izjavu?
15.07.2024 | 07:37
Nego, pitanje za doktora Lovrića: znaš li koje je doba za umirovljenje USAF pilota?

Screenshot2024-07-15083452.jpg


Zanima me potencijalna dob ovog pilota, ako je umirovljen u USAF. Znam da iskustvo nosi puno prednosti, ali fizička moć ipak ima svoje prednosti...?
15.07.2024 | 08:06
Djuro evo pitao sam konkretno za jednog pilota koji je tamo. Rodjen je 1971. a prestao aktivno letjeti prije 2 ili 2.5 godine.

Znaci on je do svojih 50-ak godina starosti bio aktivan vojni pilot. Pricamo o F-16 a ne o C-130.

Umirovljen je i otisao kao dragovoljac. Nije vise u Poljskoj gdje su tjednima bili na stand by…
15.07.2024 | 09:34
Stari dobri Pink Floyd nije razočarao, čovjek razmišlja svojom glavom, a napisao je i pismo Putinu (pročitao ga je oko 38 minute).

15.07.2024 | 09:46
dpasaric kaže:
Stari dobri Pink Floyd nije razočarao, čovjek razmišlja svojom glavom, kaže i da je poslao pismo Putinu:



Jel ti znaš da on sam sa sobom razgovara? Doslovce. Zabilježeno u intervjuima. Roger, calm down! Roger, don't get angry!

x.com/MetalPilgrimOFC/status/1808813581644734632

Dakle, bio bih oprezan kod kvalifikacije razmišljanja svojom glavom...
15.07.2024 | 09:52
Djuro genijalac kaže:
Jel ti znaš da on sam sa sobom razgovara? Doslovce. Zabilježeno u intervjuima. Roger, calm down! Roger, don't get angry! Dakle, bio bih oprezan kod kvalifikacije razmišljanja svojom glavom...


Meni ovo izgleda kao klasična diskreditacija sugovornika kada se ne može osporiti ono što govori, a meni je sve što Waters kaže itekako smisleno i logično. Kada netko ne umije pobiti argumentima tvrdnju s kojom se ne slaže, onda je prvi korak reći da je to rekao "poznati lažljivac", "stari pijanac" ili "sin luđaka", a Waters sada "priča sam sa sobom" - kao da to onda automatski negira neugodne istine koje je netko iznio. To je klasični argumentum ad hominem. A za Rogera Watersa i Joe Rogana se baš ne može reći da su plaćenici Putina.

Na tragu toga kako toleriraš Bidena? I s obzirom da je jasno da on ne vodi Ameriku, reci kako ti vidiš tko je zapravo iza njega, tko upravlja SAD-om? Koji su to ljudi konkretno? Tko je njih izabrao i koji su im motivi? Jesu li možda pod utjecajem koporacija? Imaju li možda oni (ili njihova rodbina) udjele u istim tim korporacijama? Sve ti se čini demokratski korektno i ljudski pravedno posloženo u vrhu "najmoćnije države svijeta"?
15.07.2024 | 10:20
BTW, nothing to see here, move along, move along...

15.07.2024 | 10:54
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
Jel ti znaš da on sam sa sobom razgovara? Doslovce. Zabilježeno u intervjuima. Roger, calm down! Roger, don't get angry! Dakle, bio bih oprezan kod kvalifikacije razmišljanja svojom glavom...


Meni ovo izgleda kao klasična diskreditacija sugovornika kada se ne može osporiti ono što govori, a meni je sve što Waters kaže itekako smisleno i logično. Kada netko ne umije pobiti argumentima tvrdnju s kojom se ne slaže, onda je prvi korak reći da je to rekao "poznati lažljivac", "stari pijanac" ili "sin luđaka", a Waters sada "priča sam sa sobom" - kao da to onda automatski negira neugodne istine koje je netko iznio. To je klasični argumentum ad hominem. A za Rogera Watersa i Joe Rogana se baš ne može reći da su plaćenici Putina.


Slažem se s Davorom ovdje, iako se načelno više ne slažem s njim, nego što se slažem, u ovim aktualnim političkim temama. Žao mi je kad bilo tko čije mišljenje inače cijenim počne pribjegavati takvoj argumentaciji jer me rastužuje i razočarava što takva osoba onda pada u mojim očima.
15.07.2024 | 11:18
Znači, ako neka odrasla osoba, s vremena na vrijeme priča sama sa sobom, tijekom javnog nastupa, onda je to sasvim uredu, ako se slažemo sa onim što ta osoba govori ili radi.

Ali, ako se ne slažemo sa njom, onda smo jako zločesti ako se uopće usudimo primijetiti da takvo ponašanje baš i nije normalno.

Roger Waters mi je drag kao muzičar i pjevač, i Pink Floyd mi je omiljena grupa, ali to i dalje ne znači da je pričanje sa samim sobom, u javnosti, nešto normalno, isto kao što i činjenica da se radi o poznatoj i priznatoj osobi, ne znači da je bilo što od onoga što on govori o Rusko-Ukrajinskom sukobu, mjerodavno mišljenje.

Reći da treba biti oprezan kod kvalifikacije da netko "razmišlja svojom glavom" dok u isto vrijeme priča sam sa sobom tijekom javnog nastupa, nije ništa zločestije od tvrdnje da onaj tko misli jednako kao mi, zapravo "razmišlja svojom glavom", dok je onaj tko razmišlja različito od našeg mišljenja, plaćenik ili marioneta WEF-a i Big Pharma-e.

Ali, eto, nekoga se opominje, a nekoga se prešutno odobrava...
15.07.2024 | 11:46
smayoo kaže:
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
Jel ti znaš da on sam sa sobom razgovara? Doslovce. Zabilježeno u intervjuima. Roger, calm down! Roger, don't get angry! Dakle, bio bih oprezan kod kvalifikacije razmišljanja svojom glavom...


Meni ovo izgleda kao klasična diskreditacija sugovornika kada se ne može osporiti ono što govori, a meni je sve što Waters kaže itekako smisleno i logično. Kada netko ne umije pobiti argumentima tvrdnju s kojom se ne slaže, onda je prvi korak reći da je to rekao "poznati lažljivac", "stari pijanac" ili "sin luđaka", a Waters sada "priča sam sa sobom" - kao da to onda automatski negira neugodne istine koje je netko iznio. To je klasični argumentum ad hominem. A za Rogera Watersa i Joe Rogana se baš ne može reći da su plaćenici Putina.


Slažem se s Davorom ovdje, iako se načelno više ne slažem s njim, nego što se slažem, u ovim aktualnim političkim temama. Žao mi je kad bilo tko čije mišljenje inače cijenim počne pribjegavati takvoj argumentaciji jer me rastužuje i razočarava što takva osoba onda pada u mojim očima.


Pa dečki, jeste pogledali video iz linka? Koja diskreditacija? Čovjek doslovce u eteru priča sam sa sobom?! WTF?!?!
Nije to moje mišljenje, nego je snimljeno, za Boga miloga... Osim ako to nije spektakularna montaža i manipulacija.

Jbm, evo najbedastije pitanje na svijetu: obojica ste roditelji. Biste li dali osobi za koju se osvjedočite da razgovara sama sa sobom, i pritom sama sebe UMIRUJE i savjetuje da se ne ljuti, da vam preveze dijete u autu nekud?
15.07.2024 | 12:03
[quote="dpasaric" post=224279]Djuro genijalac kaže:
Na tragu toga kako toleriraš Bidena? I s obzirom da je jasno da on ne vodi Ameriku, reci kako ti vidiš tko je zapravo iza njega, tko upravlja SAD-om? Koji su to ljudi konkretno? Tko je njih izabrao i koji su im motivi? Jesu li možda pod utjecajem koporacija? Imaju li možda oni (ili njihova rodbina) udjele u istim tim korporacijama? Sve ti se čini demokratski korektno i ljudski pravedno posloženo u vrhu "najmoćnije države svijeta"?


Ako mene pitaš, a ne pitaš, svejedno ću se izjasniti ako nije već bilo dovoljno jasno. Biram Biden pokemona tj manje zlo od dva zla. Joe barem nema sudske procese kao njegov suparnik. Da li je bolje da državu vode pokvarene korumpirane korporacije a fronta bude empatičan senilan starac koji možda umre na pola svog mandata ili ovaj trump, biram starca. Zar su zaista te korporacije toliki minus kod Bidena a kod Trumpa ne?
Ne znam, ali sve što znam o njima dvojici i politici u USA mi govori da je Biden manje zlo.

Davore, rijeka novca, iliti trag novca.. zašto se toga toliko grčevito držiš? Gdje to novac ne vlada? Zar se ne kaže money makes world go round? Više je zla u tim tokovima novca nego dobrog, kad je takva ljudska narav. Ionako ne možemo utjecati na to, na tu sferu. Naravno da postoje exelice u svakoj državi, ove veće države još mogu na sve to glumiti policajce na planeti ali i toga je oduvijek bilo. Ovdje bismo trebali raspravljati svako toliko o tijeku rata u Ukrajini a ne o bjelosvjetskim zavjerama i misliti da znamo kako se i tko upravlja planetarnom geopolitikom. Znam samo da bi htio da Rusija prekine svoje ratovanje na tlu Ukrajine i vrati okupirana područja. Kako i kada i hoće li se to ostvariti, to bi trebali komentirati.

p.s. Ni jedna najmoćnija država (Kina, Rusija, Indija, Amerika, Japan.. ovisno u čemu je najmoćnija) nije pravedno niti čak demokratski posložena.
Države koje bi trebale biti uzor svima ostalima su sjeverno europske države, iako ni one nisu pošteđene od korupcije, skandala i sl. Ali su definitivno bolje nego te "najmoćnije" jer su žrtvovale dio nečega kako bi u drugim stvarima bile "najmoćnije".
Ameriku ne smatram više zemljom "blagostanja" otkako je Trump prvi put postao predsjednik. A ni sin Bush nije baš bio najbistriji predsjednik.
15.07.2024 | 13:16
Davne 2011. sam zaradio prvu placu iz USA i nikada nakon toga nisam promijenio izvor prihoda.

Skoro sve sto imam je doslo iz USA, pa me opet ne zanima tko ce tamo biti predsjednik. Jako malo to ima utjecaja na zivot obicnog malog covjeka.

A pogotovo jako malo ima utjecaja na zivot obicnog malog balkanskog covjeka

Tako da mi uopce nije jasno kako netko ima zelju/potrebu/ambiciju da podrzava ili pljuje kandidate za americkog predsjednika? Jel to radite za sve zemlje ili samo za USA?

Ja imam dva drzavljanstva pa ne glasam ni u BiH niti u HR, a jos bih trebao i americku politiku ubaciti u miks. Too much stress
15.07.2024 | 13:37
drlovric kaže:
Skoro sve sto imam je doslo iz USA, pa me opet ne zanima tko ce tamo biti predsjednik. Jako malo to ima utjecaja na zivot obicnog malog covjeka.


Ne bih se složio.
Ekonomska situacije u samoj SAD se, sa svakom promjenom predsjednika u zadnjih 40-ak godina skoro pa drastično mijenjala.

Za vrijeme Reagana je ekonomija procvjetala, pa je onda za vrijeme Busha starijeg stagnirala, da bi opet porasla za vrijeme Clintona (prema riječima koji su živjeli tamo, tada je ekonomska situacija bila najbolja), a kada je došao Bush mlađi, ekonomija je propala do te mjere da je izazvala recesiju u svjetskim razmjerima, za vrijeme Obame stanje se nešto saniralo, a tek dolaskom Trumpa došlo je do ponovnog uzleta (nakon inicijalnog pada), i sada, za vrijeme Bidena imamo opet pad.
Tako da, tko je predsjednik Amerike, itekako utječe na malog čovjeka u SAD-u, jer izravno utječe na ekonomiju, koja posljedično utječe na kvalitetu života običnih malih ljudi.

A pogotovo jako malo ima utjecaja na zivot obicnog malog balkanskog covjeka


Tu se svakako slažemo, jer je vanjska politika SAD-a konstantna.
15.07.2024 | 13:38
m@xym kaže:
Znači, ako neka odrasla osoba, s vremena na vrijeme priča sama sa sobom, tijekom javnog nastupa, onda je to sasvim uredu


Meni je to OK neovisno slažem li se s tim što ta osoba govori ili radi. Također smatram da je nebitno priča li netko sam sa sobom tijekom javnog nastupa ili sasvim privatno, dok leži u kadi i gleda u strop.

Ja razgovaram sam sa sobom relativno često i redovito, obično dok se vozim autom, najčešće kad sam sâm, ali nije pravilo. Ne radim to najčešće kad sam sâm jer želim to sakriti od drugih, nego zato što sam najčešće tada neometan pa se upustim u neku introspekciju. Ali nekad mi se dogodi i u uredu, nekad i na sastanku.

Iz toga što obojica naglašavate da čovjek razgovara sam sa sobom dok javno nastupa, odnosno dok je u eteru, zaključujem da je vama obojici to bitan aspekt? Zašto? Nagađam (a vi me ispravite) da i VI razgovarate sami sa sobom, pa i u prisustvu drugih osoba, možda i prilikom javnog izlaganja, samo to ne činite na glas, tj. tako da drugi primjete. Nagađam to jer vjerujem da većina ljudi to radi barem ponekad.

E, sad, koja je suštinska razlika u tome što netko razgovara sam sa sobom na glas, pred drugima, u odnosu na to da razgovara isto tako samo "u sebi" (bez da izgovara riječi koje zamišlja)? Rekao bih, osoba koja razgovara "u sebi" čini to "u sebi" jer se boji osude okoline, odnosno želi izbjeći čudne poglede. Jer je od djetinjstva indoktrinirana da je to nešto loše, neki indikator psihičke bolesti ili ne znam čega.

U tom smislu, za mene Roger Waters nema ni na koji način umanjenu sposobnost prosudbe zato što priča sam sa sobom, nego je čovjek jednostavno - nonkonformist.

Kad smo već od toga, meni puno ozbiljnije smeta kad netko o sebi govori u trećem licu, bilo javno ili privatno.

Roger Waters mi je drag kao muzičar i pjevač, i Pink Floyd mi je omiljena grupa, ali to i dalje ne znači da je pričanje sa samim sobom, u javnosti, nešto normalno


Definicija normalnog je da to ono što radi ±34,1% ljudi oko srednje vrijednosti Gaussove krivulje. U tom smislu, Roger Waters sigurno nije normalan i nije uopće potrebno da razgovara sam sa sobom da bi to demonstrirao. Osim toga, "biti normalan" zapravo i nije neka pohvalna osobina. "Normalni" ljudi su mediokriteti. Tako da može biti i ponosan što nije normalan (vjerujem da i jest).

isto kao što i činjenica da se radi o poznatoj i priznatoj osobi, ne znači da je bilo što od onoga što on govori o Rusko-Ukrajinskom sukobu, mjerodavno mišljenje.


S tim se potpuno slažem. Nije nikakav prorok, ni Mesija, čak ni neka posebna moralna vertikala pa da bi njegove riječi trebali uzimati kao ad hoc istinu. Sve je podložno argumentaciji. Ali - zašto onda nema argumentacije? Zašto ne "ja smatram da Roger Waters nije u pravu jer..." umjesto "gle, priča gluposti, on nije normalan, razgovara sam sa sobom". Kako reče Davor, argumentum ad hominem, školski primjer. Tko tome pribjegava, automatski je pokazao vlastitu nedoraslost diskusiji.

Reći da treba biti oprezan kod kvalifikacije da netko "razmišlja svojom glavom" dok u isto vrijeme priča sam sa sobom tijekom javnog nastupa, nije ništa zločestije od tvrdnje da onaj tko misli jednako kao mi, zapravo "razmišlja svojom glavom", dok je onaj tko razmišlja različito od našeg mišljenja, plaćenik ili marioneta WEF-a i Big Pharma-e.


Svojom glavom razmišlja onaj tko ima kritički stav prema nečem izrečenom pa je sposoban uočiti nelogičnosti i nedosljednosti u nečijem izlaganju. Tko to ne zna, nego mu je protuargument da je osoba s druge strane "kreten youtuber", "glupan" ili, evo, "nije normalan", sam je dokazao da ne razmišlja svojom glavom.
15.07.2024 | 13:40
Djuro genijalac kaže:
Jbm, evo najbedastije pitanje na svijetu: obojica ste roditelji. Biste li dali osobi za koju se osvjedočite da razgovara sama sa sobom, i pritom sama sebe UMIRUJE i savjetuje da se ne ljuti, da vam preveze dijete u autu nekud?


Bih. Kako rekoh, ja razgovaram sam sa sobom, kad god mi je prilika. Ja sam svo svoje troje djece prevezao na razne destinacije, na tisuće puta u njihovim životima.
15.07.2024 | 13:51
@drlovric:
Razumijem. Ne da podržavama ali imam svoje favorite. Isto kao i u F1 imam svoje favorite ali ne kupujem nikakav merchandise ili plaćam neku pretplatu. Više mi je to kao hobi ali znam da izbor ima utjecaja na mene. Ne znam kako na tebe nema ali dolaskom trumpa su se stvari promijenile. To se ne može zanijekati. A kako hrvati vole biti prozapadno orjentirani a mladež konzumira zapadnjačke (većinom) medije (tiktok, yt,..) i to se naravno uvuče u društvo pa otud BLM i ostale fore u RH. Tako da tebe kao specifičnog pojedinca ne tangira, i neka ostane tako za tvoj mir i dušu.
Jučerašnji atentat je odmah imao utjecaj na dionice i crypto, a vidjeti ćemo kakvu će sada retoriku imati trump, mislim, već znamo, već je pozvao na borbu a i nije teško za predvidjeti sa kime bi se njegovi sljedbenici trebali boriti.

I samo da znaš, ne vježbaš svoje zakonsko pravo glasovanja
15.07.2024 | 14:37
@smayoo,

Nisam psiholog, ali vjerujem da svi mi pričamo sa samima sobom, bilo u sebi ili na glas, ali brate mili nikad nisam sam sebe smirivao na način kako to radi g. Waters u tom videu, n-i-k-a-d, i to mi nije normalno kakvu god definiciju normalnog da uzmeš.

Suštinska razlika između osobe koja razgovara sa samom sobom na način da se to ne da primijetiti javnosti, i one koja to radi tako da se to jasno vidi, i pri tome pokušava samu sebe umiriti, je u razini samokontrole. A, ako se neko ne može kontrolirati, onda to baš i nije tako uobičajeno, a samim time niti normalno.

Ovo za "treće lice jednine" se apsolutno slažem, osobe koje o sebi pričaju u trećem licu jednine su teški narcisi i općenito osobe takve psihičke slike da ih ne bih poželio imati pored sebe.

To što je g. Waters izuzetan kao pjevač i muzičar, ne znači nužno i da je potpuno normalna osoba (ne u onom smislu normalnosti kako ga ti želiš definirati, jer niti su svi normalni ljudi mediokriteti, niti su mediokriteti normalni ljudi, nego u smislu psihičke normalnosti).

On svakako može biti ponosan na svoja dostignuća na polju rock-glazbe i muzike općenito, ali ne bi trebao biti ponosan na to što se nije u stanju kontrolirati za vrijeme javnog nastupa.
Isto tako, on ne bi trebao biti ponosan na sebe ako misli da je mjerodavan govorit o nečemu o čemu nema niti dovoljno podataka niti dovoljno znanje, a pogotovo ne bi trebao biti ponosan ako to radi samo zato što će ga poslušati ljudi koji ga cijene zbog njegove muzike.

O kakvim to argumentima mi pričamo kada naš Davor, evo pune četiri godine, na raznim temama (od korone, preko Ukrajine, bitcoina pa do Elona Muska) iznosi "argumente" koji su prepuni laži, dezinformacija i propagande, "začinjene" sa raznim meme-ovima?

Priča nam o tijeku novca, a novčanice jedne čovjek nije vidio?!
Ma šta novčanice, niti naslikanog računa.
Pa onda priča o Excel tablici, ali opet... ne da nije vidio tablice, nego nije vidio ni onoga tko je čuo da se priča o tome da bi negdje možda mogla postojati neka Excel tablica.
StarCraft taktika je tek vrhunac..
Zaludu West Point, Annapolis i Colorado Springs, zaludi NSA, MI6 i FSB, naš Davor se bolje kuži u vojnu taktiku i ima freškije informacije sa terena nego svi predsjednici svih svjetski velesila zajedno.

A, čovjek, u biti, nema pojma, isto kao što to nama nitko od nas na forumu.
Ali, eto, sam sebe je uvjerio da ima točne informacije, i dovoljno predznanja da donese isključivo ispravne i visoko kvalitetne zaključke o svemu bolje od onih koji stvarno nešto o nečemu znaju. I redovito na "fila" linkovima sa stranica koje baš i nisu čuvene po vjerodostojnosti, upravo suprotno.
15.07.2024 | 15:21
ako cemo recimo Roger Waters-a da refenciramo kao nekog cije cemo misljenje da uzmemo za validno, bas me zanima sta ima da se kaze da je recimo Syd Barrett ziv i da daje neko svoje misljenje o politici? covek koji je bio genijalac ("Shine On You Crazy Diamond" - je posvecena njemu), ali je flipnuo.
ovo referenciranje je kao da recimo pitate sad Ibrahimovica sta misli o kinesko-tajvanskom sukobu. covek je genijalac sto se tice futbala, ali ne mora da znaci da je relevantan za neke druge oblasti.
prema tome, ovo sa Waters-om je skroz bezveze.
moze da se sigurno nadje nekih izuzetnih osoba sa totalno suprotnim misljenjima, i na to se pozivati kao jedino ispravno.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 minuta
  • miomika: restartaj router. isto kao i Bonjour, nakon nekog vremena router se objesi i ne radi
  • big_mac: Nije nađen niti jedan airprint uređaj
  • big_mac: Pokušao sam sve navedeno ali uvijek isto
  • Kloba: Posljednji - baš za povezivanje inečega sa hp printerima: [link]
  • Kloba: Javi ako išta pomaže
  • Kloba: Ovo je troubleshoot sa stranica Applea: [link]
  • Kloba: Ovo? [link]
  • big_mac: Pokušao sam već tim putem ali ništa nisam našao sto je pomoglo.
  • Kloba: Ukucaj na Google ili YouTube, neko sigurno ima iste probleme i objavio je post kako to riješiti
  • big_mac: Jel zna netko kako rijesiti problem sa airprint na ios 18 a i prijašnjoj verziji ne mogu naći hp pisac
  • Kloba: Isprika, ipak je na kraju dobio 30 dana...
  • Kloba: Trifunović je navodno htio do Rijeke. Od tamo mu je žena s kojom se u međuvremenu oženio. I sad, poučen iskustvom (dobio je šest mjeseci uvjetno, ne 30 dana ja mislim), neće više vrijeđati preko X-a nego je hladno poručio: "uskoro postajem hrvatski državljan". I on i buraz oženili Hrvatice.
  • Yonkis: Ajme ovaj Photos u iOS 18 treba zasebni manual/priručnik.
  • JOHN: Smayoo što se mene tiče oderao bi i domaće
  • Zmay: Poz! Moguće napraviti da se oglasi sami brišu nakon nekog vremena npr.? Puno stvari je već prodano, a autori oglasa ih ne brišu...hvala
  • smayoo: Lik je dobio 30 dana zatvora uvjetno. I morao je platiti troškove. Što bi više? Kad pogledaš po internetu ima hrvatskih državljana koji pljuju po policiji svaki dan pa ih nitko nikad nije niti pokušao privesti, niti identificirati., a kamoli prekršajno goniti.
  • JOHN: Lik je dobio novčanu kaznu od 150 eura, a samo na transport je potrošeno više od toga. A gdje su plače policije ooja ga je privodila, tužitelja, odvjetnika, suca, režijskih troškova itd. Trebali su ga samo na ime tih troškova oderat 4000-5000 eura. Pa nek blebeće
  • JOHN: I mišljenja sam da mu je kazna preblaga. Ja bi za svako ponavljanje x10 od prethodne pa nek dogura do doživotnog ili neka ga opelješe do daske.
  • JOHN: Čovjek želi biti valjda novi Pernar ili šta ja znam recimo ADRI. Radi pizdarije a paralelno otvara kanal. Ili ga je jednostavno pojeo sustav, droga ili nešto treće :)
  • JOHN: a kamoli u tuđoj
  • JOHN: Nekih posljedica mora biti. Meni recimo ne pada na pamet u vlastitoj zemlji javno ponižavat
  • Kloba: Mada, nije mi baš ok da svako ko se pokenja na netu hapsimo. Pogotovo ako je Srbin. Baš ono. Jadno. Šta je to - pismeni delikt?
  • Kloba: Ali današnji post/vapaj - "Jel može razmena za Severinu?"
  • Kloba: I da, još jedna novost. Opet priveli Trifunovića. Sa Bajakova, gdje je došao i samo se približio našem cariniku da pita jel sada sve OK jer je godina dana prošla od zabrane ulaska u HR na godinu. I ovaj brže bolje, marica pa 800 km do Splita. Razlog, vrijeđanje na X-u od lani. Ustaše ovo ono
  • Kloba: Postoji razlog, čak je i logičan...
  • Kloba: Nego, tko zna zašto današnji mlađi nogometaši deru štucne?
  • Kloba: Tako da, to što je Jakirović očito isto htio poručiti "mlađem kolegi", mislim si da mu je ovaj samo kimuo i pomislio si "i trenersku diplomu ima svatko..." :)
  • Kloba: Oću reći, ovi mladi lavovi koji sada dolaze iz igračkih u trenerske uloge, pa to će gaziti klubove kao cipelarka deset na jednoga. Nema tu više "nema ponižavanja". Zna se ko je ko i ćao. A Dinamu je ovo velika lekcija i neka je
  • Kloba: I ovi su nas prešli ko plitak potok. Ima jedna anegdota sa SP-a u Brazilu da je isto to - nemojte ponižavati protivnika, navodno rekao Joakim Low Elfu na poluvremenu one utakmice s Brazilom, ali ovi ga nisu baš poslušali
  • Kloba: "..a sada hoću da ih zgazite!!!"
  • Kloba: Ma. A najbolji mi je Jakirović na kraju tekme koji 2očita bukvicu" Kompanyu. Ovaj mlađi od Modrića godina dana, doslovno smo kao repka igrali protiv njega (Belgijanac je), i kako je igrao u Manchester City-u čovjek je naučio okomiti nogomet do perfekcije. I to prenio radnišnim Švabama. Jer on im je na poluvremenu rekao (kada su naši izjednačili ili došli na gol razlike sa dva gola) "e,
  • drlovric: Dinamo se sinoc osjecao kao 70% HNL klubova kada igraju protiv njega. To samo govori koliko smo smijesna liga.
  • Kloba: IMa jedan kafić. Zove se Plavi devet. Nije zajebancija. Sada to koriste ko meme.
  • Kloba: Neka. Sada znamo koliko smo svjetosnih godina udaljeni od stvarnih prvaka liga petice
  • smayoo: Alo, dinamovci, šta se to igralo u Munchenu? Rukomet? :D
  • cariblanco: Rekorderi...iza dobrog konja se uvjek praši
  • drlovric: 9 komada. Ouch :)
  • cariblanco: Nova vrsta rata ?
  • cariblanco: The Death Toll from today’s Pager Attack in Lebanon has risen to 9, while the Injured has passed 3,000.
  • smayoo: Nažalost, da, Josip je zatvorio firmu i odselio u Njemačku :(. U Rijeci nema ništa drugo što je za preporučiti...
  • MacSlavko: To mi je zadnja opcija, ako nema ništa bliže Rijeci…
  • Yonkis: MacSlavko: iStyle?
  • MacSlavko: Off topic: Nisam znao da JM Elektronika više ne radi… Kamo sad odnijeti MBA 2020 na popravak?
  • Borisone: Dostupnost servisa i značajki po regijama: [link]
  • miomika: ne rade ni Live caption na Facetime-u ako je .hr primarni jezik :)
  • Zdravac: Inaće, upravo napravio update, i istina je, ne radi iPhone mirroring
  • Zdravac: Jebiga, to je osveta za usb-c, šteta, ali EU mora biti veća od jedne kompanije. Ja bi sigurno pronašao način da ih natjeram da omoguće to...
  • drlovric: A jbg ne moze ni vi europejci bas sve da dobijete :)
  • Yonkis: Apple today said that European customers will not get access to the Apple Intelligence, iPhone Mirroring, and SharePlay Screen Sharing features that are coming to the ‌iPhone‌, iPad, and Mac this September due to regulatory issues related to the Digital Markets Act. - June 21, 2024
  • dperec: Nadogradio MacMini i Iphone... I phone mirroring ne radi u našoj regiji :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

miomika, Anonimci (538)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.47 Seconds

Provided by iJoomla SEO